Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

28 niedziela zwykła, rok A – 15.10.2023 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, z okazji Dnia Papieskiego, zbieramy do puszek dobrowolne ofiary na fundusz stypendialny dla uboższej młodzieży.

2. W poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

3. We wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

4. W środę, 18 października, święto św. Łukasza, ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia.

5. W piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji. W tym dniu polecamy się szczególnie Bożemu miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe wszystkich parafian: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godzinie 1630, a w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 1600.

7. Na końcu kościoła (kaplicy) znajdują się karteczki do wypisania imion (ewentualnie też nazwisk) zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu w tegorocznych wypominkach. Przy wypominkach listopadowych, można zaznaczyć, czy mają być odczytane w kaplicy, czy też w Sanktuarium. Tak wypełnione wypominki prosimy składać możliwie jak najszybciej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

8. Prosimy o uregulowanie opłaty rocznej na poczet naszego cmentarza. Do chwili obecnej uczyniło to nie więcej niż 50% zainteresowanych.

9. Ostatniej niedzieli zebraliśmy na cele inwestycyjne 4080 złotych. W całości od maja do października została zebrana kwota 26 590 złotych. Serdeczne Bóg zapłać za złożone na nowe inwestycje ofiary.

10. W przyszłą niedzielę, ks. Janusz zaprasza Radę Duszpasterską na spotkanie robocze. Spotkanie na plebanii po wieczornej Mszy świętej około godziny 1700.

11. Wszystkim parafianom i pielgrzymom dziękujemy za wspólną modlitwę. Pamiętamy o was w czasie codziennej nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: