Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna, rok A. – 30.04.2023 r.

  1. Przypadająca dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, to dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne, których tak dzisiaj bardzo potrzebujemy.
  2. W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Nabożeństwa majowe są sprawowane po wieczornej Mszy świętej.
  3. We wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To także dzień flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z naszej parafii, w tym dniu, przystąpi w kościele w Świnnej, do sakramentu bierzmowania, 6 kandydatów z 8 klasy szkoły p
  4. W środę, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Rozkład Mszy świętych tak, jak w każdą niedzielę.
  5. W czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Przy tej okazji dziękujemy strażakom z naszej parafii za wszelką pomoc.
  6. 5 maja (piątek) po wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie, ks. Janusz zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie grupy biblijnej.
  7. W sobotę, 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Tego dnia w naszym Sanktuarium przypada adoracja Najświętszego Sakramentu wyznaczona kalendarzem liturgicznym. Adoracja będzie miała miejsce od godziny 1000do godziny 1200. Od godziny 1000 do 1100 zapraszamy do indywidualnej adoracji przede wszystkim parafian z Przyłękowa, natomiast od godziny 1100 do 1200 parafian ze Świnnej. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic żywego różańca w kaplicy w Świnnej.
  8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek w godzinach porannych udajemy się z Komunią św. do osób starszych i chorych. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. w kaplicy o godzinie 700 oraz 15 minut przed wieczorną Mszą św. w Sanktuarium.
  9. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej wspieramy ofiarą do puszek katolickie radio diecezjalne Anioł Beskidów
  10. Dziękujemy wszystkim parafianom i pielgrzymom za wspólną modlitwę.

Podziel się tym wpisem: