Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rok B 31.03.2024 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa daje nam uzasadnioną nadzieję na życie wieczne.

2. Jednocześnie w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się okres wielkanocny, którego symbolami są krzyż z czerwoną stułą, paschał oraz figura Zmartwychwstałego Chrystusa. Pozostają one przy ołtarzu mszalnym do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. Wszystkie dni w oktawie Wielkanocy obchodzone są jako uroczystości Pańskie. Dlatego w piątek, 5 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W drugi dzień świąt Msze święte według rozkładu niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W czasie Mszy świętych sparowanych wieczorem odbywa się nowenna do Bożego Miłosierdzia. Punktem kulminacyjnym nowenny, będzie najbliższa Niedziela Bożego Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu 5 kwietnia (pierwszy piątek) – ks. Janusz zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie grupy biblijnej Qvo vadis, po wieczornej Mszy świętej, czyli około godziny 1830. Spotkanie na plebanii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi przed sprawowaniem Eucharystii. W tym dniu udajemy się do osób starszych i chorych z Komunią świętą. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy tym osobom, które wykonały Ciemnicę oraz Boży Grób. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich oraz OSP za czuwanie przy Bożym Grobie, Różom Różańcowym, Wspólnocie Bożego Miłosierdzia, LSO za pomoc przy sprawowanej liturgii oraz scholi i grupie śpiewaczej Przyłękowianie za prowadzenie śpiewu w czasie liturgii. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy czuwali indywidualnie na modlitwie przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi wszystkim naszym parafianom i pielgrzymom.

Życzenia świąteczne:

Zmartwychwstały Pan, przychodzi do nas z przesłaniem miłości i pokoju, przychodzi do każdego człowieka, a w ten sposób daje nam pewność, że dobro ostatecznie zawsze zwycięża.

Niech zatem Zwycięzca Śmierci błogosławi naszej Ojczyźnie i każdej polskiej rodzinie, aby w granicach polskiej ziemi zapanował pokój, abyśmy mogli żyć bez obaw i konfliktów zbrojnych.

Drodzy parafianie, pamiętajcie! Jezus Chrystus jest obecny pośród naszej codzienności, pragnie być rozpoznanym i przyjętym w środowisku rodzinnym oraz w każdym miejscu pracy. Jezus Chrystus z miłości przezwyciężył dla nas śmierć. Nie traćmy Go w codziennych zmaganiach o miłość i dobro.

Z  życzeniami błogosławionych Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa:  Salezjanie z Przyłękowa.


Podziel się tym wpisem: