Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rok A. – 21.05.2023 r.

  1. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty na Mszach świętych wieczornych o godzinie 1800 dzieci komunijne przeżywać będą tzw. Biały Tydzień.
  2. Jesteśmy w trakcie nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.
  3. W środę, 24 maja, w naszym Zgromadzeniu Salezjańskim przypada uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu zapraszamy wszystkich wiernych z parafii oraz okolicznych pielgrzymów na czuwanie maryjne, które poprowadzi salezjanin, ks. Wojciech Strzelecki. Rozpoczęcie czuwania drogą krzyżową ok. godziny 1700, które poprowadzi ksiądz z konkatedry z Żywca. Procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium o godzinie 1800, a po jej zakończeniu Msza święta o godzinie 1900. W czasie czuwania towarzyszyć nam będzie regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie. Na zakończenie czuwania przedstawiciel zespołu będzie zbierał dobrowolne ofiary na tzw. rozwój zespołu. Serdecznie zapraszamy LSO, scholę, mężczyzn do niesienia baldachimu, Róże Różańcowe, Koło Gospodyń do feretronu i sztandaru.
  4. W piątek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada także Dzień Matki.
  5. W przyszłą niedzielę 28 maja – zewnętrzna uroczystość odpustowa o godzinie 1130, którą poprowadzi nasz ekonom inspektorialny – ks. Piotr Pawelec. Pozostałe Msze św. w Sanktuarium o godzinie 800 i 1000, ponadto Msza święta wraz z nabożeństwem majowym o godzinie 1600 w kaplicy. W tym dniu prosimy strażaków o kierowanie ruchem samochodowym na podjeździe do Sanktuarium. Zapraszamy górali i góralki z Koła Gospodyń o przybycie w strojach regionalnych, a mężczyzn prosimy o niesienie baldachimu. Dziewczynki z klasy trzeciej i czwartej SP zapraszamy do sypania kwiatów w czasie procesji odpustowej.
  6. Parafia Konkatedralna z Żywca zaprasza w niedzielę 11 czerwca na V Marsz dla Życia i Rodziny.
  7. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa majowe. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze życia.

Podziel się tym wpisem: