Wyniki wyszukiwania dla:

Czuwanie maryjne – 24 sierpnia

 

„Prosimy Ciebie Maryjo, niech nas wszystko złe omija,

A niech przy nas zostanie, Syna Twego kochanie”.

W ciepły, sierpniowy wieczór, po raz piąty w tym roku pielgrzymowaliśmy do naszego Maryjnego Sanktuarium, by w czasie wspólnej modlitwy, zawierzyć siebie i swoich najbliższych najlepszej z matek, naszej Przyłękowskiej Matce Boskiej Wspomożenia Wiernych.

Nabożeństwo różańcowe poprowadził ks. Dariusz Porzucek, który przybył na zaproszenie ks. proboszcza z Seminarium Salezjańskiego z Krakowa. W czwartki w modlitwie różańcowej rozważamy Tajemnice Światła i ks. Dariusz właśnie przez te rozważania prowadził nas w modlitwie od Chrztu Pana Jezusa w Jordanie do naszego chrztu w Duchu Świętym; mówiąc o weselu w Kanie- zachęcił nas do wprowadzenia Jezusa do naszej codzienności, do naszych trosk i problemów. Gdy rozważał Głoszenie Ewangelii – zapewnił, że gdy zaprosimy Jezusa do naszego życia, On sam pójdzie z nami, będzie nas uczył, wspierał, gdy pozwolimy Słowu Bożemu działać w naszym sercu. Następnie ks. Darek mówił o wielkiej tajemnicy Przemiany na Górze Tabor- stwierdził, że tam właśnie pokazano ludziom granicę dwóch światów: ziemskiego i niebiańskiego, a dzięki Jezusowi bez lęku możemy patrzeć na niezwykłe, silne światło Bożej Mocy, bo w czasie Ustanowienia Eucharystii Jezus pozostawił nam samego siebie, byśmy razem z Nim pewnie dotarli do nieba.

Po nabożeństwie rozpoczęła się Msza święta – w homilii ks. Dariusz poruszył niezmiernie trudny, ale i bardzo ważny problem nieustannej walki dobra ze złem. Stwierdził, że historia świata to właśnie historia tej walki. Obecnie żyjemy w czasach, w których zło atakuje ze zwielokrotnioną mocą. I musimy zdawać sobie sprawę, że Szatan nie atakuje ludzi złych, bo oni już są w jego mocy – jego celem są ludzie dobrzy, wierzący w Boga.

I tu właśnie jest wielka rola Maryi, która prosi nas, byśmy trwali przy Jej Synu. W trudnych czasach, dzięki wstawiennictwu Maryi zwiększa się działanie łaski Bożej. Maryja zachęca do odmawiania modlitwy różańcowej, dzięki której można wyprosić łaski z punktu widzenia człowieka niemożliwe do zrealizowania. Zapewnia, że modlitwa szczera, płynąca prosto z ludzkiego serca, zawsze zostanie wysłuchana. Musimy tylko całkowicie zaufać. Warto słuchać głosu Maryi i pamiętać, że Bóg działa w naszym życiu, tylko wtedy, gdy Go o to poprosimy. Działa spokojnie. W ciszy. Pomału. Z miłością.

Na zakończenie ks. Dariusz zachęcił wszystkich do podjęcia modlitwy za losy świata i naszej Ojczyzny. Potrzebne są zmiany na lepsze zarówno te globalne, jak i te w mniejszej skali: kraju, miasta, gminy, sąsiedzkie, rodzinne. Ale zmiany zawsze należy zaczynać od siebie. Warto więc prosić Jezusa i Maryję, byśmy każdego dnia trwali przy Bogu i przy pomocy Łaski Bożej zmieniali siebie na lepsze, na Chwałę Bożą.

Po Mszy świętej ks. proboszcz Janusz Goraj podziękował wszystkim: parafianom, pielgrzymom, przybyłym księżom za udział we wspólnej modlitwie i oczywiście zaprosił na wrześniowe, ostatnie już w tym roku czuwanie modlitewne ku czci Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych.

 


Podziel się tym wpisem: