Wyniki wyszukiwania dla:

Modlitwa za strażaków u Pani Przyłękowskiej Góry_2021r.

Święty Florianie – módl się za nami

We wtorek, 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Z tej okazji ks. prob. Krzysztof Pilarz zaprosił wszystkich strażaków z naszej parafii w niedzielę, 2 maja na uroczystą Mszę św.

Ks. Krzysztof odprawił Eucharystię o godz. 11:00 przy ołtarzu polowym w intencji „Strażaków z parafii za przyczyną św. Floriana”. W trakcie Eucharystii modliliśmy się za strażaków zawodowych, ochotników oraz tych, którzy odeszli już do Pana, prosząc dla żyjących o zdrowie i opiekę św. Floriana oraz dla ich rodzin, a dla zmarłych o dar Nieba. Na początku ks. Proboszcz przywitaj jednostkę OSP PRZYŁĘKÓW, po czym nastąpiło zgłoszenie gotowości jednostki do uczestnictwa w liturgii przez Prezesa – Łukasza Gębalę. Trzech strażaków było w asyście przy księdzu, biorąc aktywny udział w liturgii poprzez czytanie Słowa Bożego, a delegacja wraz ze swoim sztandarem stała przed ołtarzem polowym.

Po uroczystej Mszy św. wraz z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca, ks. Krzysztof złożył strażakom obecnym i tym nieobecnym życzenia, dziękując za ofiarną, pełną poświęcenia służbę oraz za wszelką pomoc i zaangażowanie w życie parafii, wierząc że pandemia powoli wygaśnie, a my będziemy spotykać się częściej podczas świąt oraz uroczystości Kościelnych i Parafialnych.

Z okazji wspomnienia Św. Floriana…

wszystkim strażakom zawodowym oraz ochotnikom z parafii

życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,

a także zdrowia, szczęścia, ludzkiej życzliwości

oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

„Święty Florianie – od ognia patronie,

bądźże nam stróżem przy naszym domie”.


Podziel się tym wpisem: