Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, rok B 31.12.2023 r.

1. Święto Świętej Rodziny – to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.

2. W poniedziałek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także dzień modlitw o pokój na świecie. Msze święte według rozkładu niedzielnego.

3. We wtorek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów Kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. W tym dniu w godzinach porannych udamy się z Komunią Świętą do osób starszych i chorych.

5. W sobotę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte jak w każdą niedzielę. W kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy.  W tym dniu pięć minut przed Mszą świętą o godzinie 1100 wyruszymy z parkingu naprzeciw kościoła i wejdziemy procesjonalnie do świątyni wraz z trzema królami.

6. Od 2 do 4 stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską, według podanego wcześniej rozkładu. Z powodu kolędy Msze święte od 2 do 3 stycznia wyłącznie o godzinie 700 rano w Sanktuarium.

7. Od przyszłej niedzieli prosimy dzieci o rozwiązywane hasła z kącika św. Dominika oraz o przygotowywanie serduszek wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem. Na Mszy św. o godzinie 1100 będą jak zwykle do wylosowania drobne nagrody.

8. W czasie krótkiego liturgicznie okresu bożonarodzeniowego starajmy się rozważać w swoim sercu tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi!


Podziel się tym wpisem: