Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok B 19.05.2024 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

2. We wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

3. 22 maja (środa), ks. Jan Hańderek, podczas Mszy świętej o godzinie 1800 obchodził będzie jubileusz 25 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na celebrowanie tego święta przez księdza Jubilata.

4. W czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W piątek, 24 maja, w naszej parafii przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu mamy kolejne czuwanie ku czci Matki Bożej. Na pierwszym miejscu zapraszamy wszystkich parafian, a także okolicznych pielgrzymów, na czuwanie dedykowane Matce Bożej, które poprowadzi ks. Krzysztof Spyra, rezydent – senior, z Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pewli Wielkiej. Procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium o godzinie 1800, a po jej zakończeniu Msza święta o godzinie 1900. W czasie czuwania towarzyszyć nam będzie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca – „Ondraszek”. Na zakończenie Mszy świętej będzie możliwość wrzucenia do tzw. kapelusza dobrowolnych datków na rozwój zespołu. Ponadto serdecznie zapraszamy LSO, scholę, mężczyzn do niesienia baldachimu oraz Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich – do niesienia feretronu.

6. Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy na nabożeństwa majowe sprawowane na zakończenie wieczornej Mszy świętej.

7. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej zapraszamy od poniedziałku do soboty nadchodzącego tygodnia na tzw. biały tydzień.

8. W najbliższą niedzielę, 26 maja przypada zewnętrzna uroczystość odpustowa o godzinie 1130, którą poprowadzi ks. dziekan Grzegorz Gruszecki. Pozostałe Msze święte w Sanktuarium o godzinie 800i 1000, ponadto Msza święta wraz z nabożeństwem majowym o godzinie 1600 w kaplicy. W tym dniu prosimy strażaków o kierowanie ruchem samochodowym na podjeździe do Sanktuarium. Zapraszamy górali i góralki z Koła Gospodyń Wiejskich o przybycie w strojach regionalnych, a mężczyzn prosimy do niesienia baldachimu i sztandaru. Dziewczynki z klasy 3 i 4 SP zapraszamy do sypania kwiatków w czasie procesji odpustowej. Przed uroczystością odpustową prosimy o zadbanie o poszczególne stacje drogi krzyżowej na podejściu do Sanktuarium.

9. 1 czerwca o godzinie 630wyjeżdżamy do sanktuarium maryjnego w Lewoczy. Osoby, które zapisały się na wyjazd, prosimy, aby do ks. Janusza wpłaciły kwotę 70 złotych.

10. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze życia!


Podziel się tym wpisem: