Wyniki wyszukiwania dla:

Odpust parafialny 28 maja 2023 r.

W niedzielę 28 maja odbył się w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Od samego rana do naszego Sanktuarium przybywali pielgrzymi, piękna pogoda zachęcała do przyjścia pieszo, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Uroczysta Msza Święta odpustowa rozpoczęła się o 11:30 w asyście delegacji strażaków z Sopotni Małej, Koła Gospodyń Wiejskich, górali i góralek, dzieci komunijnych, w muzycznej oprawie Orkiestry Dętej z Trzebini oraz licznej grupy wiernych.

 

Kazanie wygłosił ksiądz Piotr Pawelec, odpowiedzialny za sprawy ekonomiczne w duszpasterstwie salezjanów w Krakowie. Ks. Piotr zaznaczył jak piękną mamy otaczającą nas przyrodę na Przyłękowskej Górce, którą wybrała sobie Maryja, Wspomożycielka Wiernych. To tutaj można się wyciszyć, poczuć obecność Bożą, z dala od zgiełku codzienności. To tutaj można się zawierzyć Maryi i oddać w Jej ręce, w Jej panowanie nasze życie, nasze troski i radości. W sytuacjach kiedy nie wiemy, którą drogą podążyć, w sytuacjach po ludzku beznadziejnych – Maryja, Matka Wspomożenia Wiernych wie, co dla jej dzieci będzie dobre, musimy tylko trwać przy niej w ciszy, w skupieniu.

 

Ksiądz Piotr podzielił się z nami pięknym świadectwem swojego życia, kiedy to jako młody chłopak po studiach szukał swojej drogi życiowej. Choć czuł, że jego powołanie to kapłaństwo, nie udało mu się od razu trafić do seminarium. Odwiedził wiele zgromadzeń, ale w każdym coś stało na przeszkodzie, padało za wiele pytań, niejasności. W końcu trafił do zgromadzenia salezjanów, ksiądz, który mu otworzył drzwi, najpierw zaprosił go na obiad, zaprosił go do stołu, ta serdeczność bardzo ujęła księdza Piotra. I tak rozpoczęło się jego powołanie duszpasterskie w zgromadzeniu Salezjanów. Okazało się, że tym serdecznym księdzem był nasz Ksiądz Proboszcz, Janusz Goraj. To on otworzył drzwi, to on zaprosił i tym właśnie gestem rozpalił powołanie duszpasterskie Księdza Piotra. Piękna ta historia, kiedy człowiek spotyka na swojej drodze właściwą osobę, która swoim gestem, dobrym słowem przyczynia się do powstania „dobrego owocu” w naszym życiu, podjęcia właściwych decyzji.

 

Po uroczystej Mszy Świętej odbyła się procesja wokół kościoła, zakończona błogosławieństwem. Ksiądz Proboszcz jak zawsze szczerze wszystkim podziękował za obecność i zaprosił pielgrzymów oraz parafian na najbliższe czuwanie, które odbędzie się w naszym Sanktuarium 24 czerwca.


 


Podziel się tym wpisem: