Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rok A. – 9.04.2023 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejszy dzień w ciągu roku liturgicznego. Od niedzieli Zmartwychwstania rozpoczyna się okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Zewnętrznym symbolem tego czasu w liturgii jest paschał, krzyż z czerwoną stułą oraz figura Zmartwychwstałego Chrystusa. Pozostają one obok, lub na ołtarzu mszalnym, aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. Wszystkie dni w oktawie Wielkanocy obchodzone są jako uroczystości Pańskie. W piątek, 14 kwietnia, z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W drugi dzień świąt Msze święte tak jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W czasie Mszy świętych sprawowanych wieczorem odbywa się nowenna do Bożego Miłosierdzia. Punktem kulminacyjnym nowenny, będzie najbliższa Niedziela Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu, w piątek, 14 kwietnia, ks. Janusz zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie grupy biblijnej, po wieczornej Mszy świętej, około godziny 1830. Spotkanie na plebanii.

6. W przyszłą niedzielę 16 kwietnia, ks. Janusz zaprasza Radę Duszpasterską na spotkanie robocze, po wieczornej Mszy świętej, czyli ok. godziny 1700.

7. Na koniec składamy serdeczne podziękowania: Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim, którzy uporządkowali teren wokół Sanktuarium, wykonawcom Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Kołu Gospodyń Wiejskich, OSP za czuwanie przy Bożym Grobie, Różom Różańcowym i Wspólnocie Bożego Miłosierdzia, LSO za pomoc przy sprawowanej liturgii oraz scholi za wykonywane śpiewy międzylekcyjne. Z serca dziękujemy za wykonane dekoracje oraz za całoroczną dbałość o piękno i porządek w kaplicy w Świnnej. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy czuwali indywidualnie na modlitwie przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi wszystkim za wszelkie dobro świadczone na rzecz naszej parafii!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim
Parafianom, Gościom, Pielgrzymom
składamy szczere i serdeczne przesłanie pokoju.

Wydarzenie Zmartwychwstania uświadamia nam, że żyjemy na ziemi, lecz ojczyzną naszą jest niebo. Niech zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi, niech odnowi nasze rodzinne i wspólnotowe relacje. Życie we wspólnocie rodzinnej oraz we wspólnocie Kościoła wymaga przecież od nas wszystkich wzajemnego wysiłku, zrozumienia i wsparcia. Niech dobry Bóg darzy wszystkich wszelkimi łaskami, a zwłaszcza łaską zdrowia. We wspólnocie Kościoła wyznajemy wiarę w życie wieczne, co wypowiadamy w Wyznaniu Wiary. Niech Zmartwychwstały Pan, po ziemskiej pielgrzymce, obdarzy Was takim życiem, które nigdy się nie kończy. Życzymy wszystkim, aby Matka Boża – Przyłękowska Pani, umacniała w Was wewnętrzny pokój serca i prowadziła do świadectwa wiary, abyśmy w środowiskach życia i pracy byli świadkami zmartwychwstania naszego Pana!

 

Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy

Życzą

Salezjanie z Przyłękowa


Podziel się tym wpisem: