Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

6 niedziela zwykła, rok B 11.02.2024 r.

1. Od obecnej niedzieli przeżywamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. W modlitwie osobistej i wspólnotowej polecamy wszystkich ludzi uzależnionych od alkoholu.

2. W Środę Popielcową – 14 lutego – posypaniem głów popiołem, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Według KPK wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Msze święte w tym dniu wraz z posypaniem głowy popiołem o godzinie 700 w Sanktuarium oraz o godzinie 1600 i 1700 w kaplicy w Świnnej. Na godzinę 1530 zapraszamy do kaplicy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym roku składka na tacę z tego dnia – według rozporządzenia KEP – jest przeznaczona na pomoc dla walczącej Ukrainy.

3. W czasie Wielkiego Postu w każdy czwartek i piątek będziemy mieli możliwość uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1630. W czwartki nabożeństwo w kaplicy, a w każdy piątek w Sanktuarium. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zamiast Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, śpiewać będziemy Gorzkie Żale przed poranną Mszą świętą o godzinie 800. Niemniej pełne nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godzinie 1530 w kaplicy w Świnnej. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

5. W piątek, 16 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

6. Zachęcamy naszych drogich wiernych do jak najlepszego przeżycia tego czasu, choćby korzystając z nabożeństwa Gorzkich Żali i kazań pasyjnych. Centralnym punktem Wielkiego Postu będą tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi salezjanin – ks. Jan Lis. Wszystkim obecnym na tej liturgii z serca dziękujemy za wspólną modlitwę.


Podziel się tym wpisem: