Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie – odpust parafialny w Przyłękowie

1. Dzisiaj w liturgii przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Za publiczne odmówienie Hymnu do Ducha Świętego uzyskać można odpust pod zwykłymi warunkami. Nasza wspólnota parafialna przeżywa jednocześnie uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Msze święte o godzinie 8.00, 10,00, suma odpustowa o godzinie 11.30  i w kaplicy Msza święta wraz z nabożeństwem majowym o godzinie 16.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia: W poniedziałek, 29 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu składka do puszek przeznaczona jest na Dom Matki i dziecka. Jednocześnie rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed tegorocznym adwentem.

3. We wtorek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera, patrona naszej diecezji.

4. W środę, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zakończenie nabożeństw maryjnych.

5. W czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 16.00, a na tygodniu po Mszy świętej o godzinie 18.00.

6. Z racji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a także ministrantów i scholę, na wieczorną Mszę św. do kaplicy w Świnnej, a po jej zakończeniu na spotkanie integracyjne do salki oratoryjnej.

7. W sobotę, 3 czerwca – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź 15 minut przed poranną Mszą świętą w kaplicy oraz 15 minut przed Mszą św. o godzinie 18.00 w Sanktuarium. W godzinach porannych udamy się z Komunią świętą do osób starszych i chorych. W tym dniu (2 czerwiec) bezpośrednio po zakończeniu wieczornej Mszy świętej ks. Janusz zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie grupy biblijnej Qvo vadis.

9. 8 czerwca (czwartek) przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Dlatego tradycyjnie prosimy o zbudowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz u państwa Tyc. Drugi u państwa Regiec przy krzyżu. Trzeci na przystanku u Juraszów i czwarty ołtarz przy kaplicy w Świnnej. Z góry bardzo prosimy o pomoc sąsiedzką przy pracy nad poszczególnymi ołtarzami.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze życia.


Podziel się tym wpisem: