Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, rok A. – 01.01.2023 r.

 

  1. Dzisiaj, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obchodzony jest również Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy św. o godzinie 800oraz o godzinie 1100 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W poniedziałek, 2 stycznia – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, doktorów Kościoła.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.  Do osób starszych i chorych wyjątkowo udamy się w godzinach porannych w pierwszą sobotę miesiąca, czyli 7 stycznia.
  4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas Mszy świętej poświecenie kadzidła i kredy. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu, pięć minut przed Mszą świętą o godzinie 1100, wyruszymy z parkingu naprzeciw kościoła i wejdziemy procesjonalnie do świątyni wraz z trzema królami.
  5. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niemniej kolędy możemy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego.
  6. proboszcz zaprasza dzieci z naszej parafii na dwa dni wspólnie spędzonego czasu na początku ferii zimowych. Zaproszone są dzieci od klasy 0 (przedszkole) do klasy 6 szkoły podstawowej. W pierwszym i drugim dniu spotkanie i pobyt na plebanii przy Sanktuarium – od godziny 900do godziny 1300. Pierwszego dnia wszystkie punkty programu będą zrealizowane na miejscu. W drugim dniu wybierzemy się na tzw. „gawędę góralską” w kierunku góry Kiczora, a na koniec zostanie dla dzieci wyświetlony film. W programie jest również przewidziany jednodaniowy posiłek. Termin 16 i 17 styczeń. W zakrystii są do pobrania deklaracje, które wypełnia jeden z rodziców. Ze względów organizacyjnych deklaracje trzeba koniecznie oddać do przyszłej niedzieli włącznie (8 styczeń). Może być zebrana grupa do 12 dzieci. Koszt od jednego dziecka wynosi 10 złotych.
  7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską według wcześniej podanego rozkładu. Ze względu na kolędę 2 i 3 stycznia Msza święta wyłącznie o godzinie 700rano w Sanktuarium.
  8. Na Nowy Rok 2023 niech wszystkim naszym parafianom i pielgrzymom błogosławi Nowonarodzony Syn Boży. Niech dobry Bóg darzy Was zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami.

Podziel się tym wpisem: