Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu rok A. – 27.11.2022 r.

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. W tym roku wraz z prorokami Starego Testamentu, Maryją i św. Józefem będziemy oczekiwać na przyjście na świat Syna Bożego. Już od jutra (poniedziałek) serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie, które będziemy odprawiać w kaplicy w Świnnej codziennie od poniedziałku do soboty – o godzinie 1700. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a zawłaszcza młodzież i dzieci. Dzieci prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony oraz podpisane serduszka z dobrymi postanowieniami. Każdego dnia dzieci będą losować drobne nagrody oraz figurkę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 800 i 930 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jak co roku, są też rozprowadzane świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary za świece można składać w Sanktuarium do skarbonki z prośbami i podziękowaniami, natomiast w kaplicy w Świnnej do skarbonki pod schodami. Bóg zapłać za składane z tego tytułu ofiary.

3. We wtorek, 29 listopada, rozpoczynamy Nowennę ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, którą będziemy kontynuować w czasie wieczornej Mszy świętej.

4. W środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła.

5. W sobotę, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oddajemy część Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie. Poranna Msza święta w pierwszy piątek w kaplicy o godzinie 700 wraz z możliwością spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą. Wieczorem spowiedź pierwszopiątkowa w kaplicy 15 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. W godzinach porannych udamy się z Komunią świętą do osób starszych i chorych. W pierwszą sobotę miesiąca zamiana tajemnic różańcowych na zakończenie Mszy świętej w kaplicy.

7. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, ofiarą do puszek wspierać będziemy Kościół na Wschodzie.

8. Serdecznie dziękujemy za wykonane dekoracje adwentowe w Sanktuarium oraz w kaplicy w Świnnej.

9. Dzisiaj około godziny 1730 ks. Janusz zaprasza na spotkanie Radę Duszpasterską.

Pamiętamy o was wszystkich w czasie codziennej Nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: