Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela zwykła, rok A. – 29.01.2023 r.

1. We wtorek, 31 stycznia przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. W Zgromadzeniu Salezjańskim wspomnienie to ma rangę uroczystości. Z tej racji zapraszamy w tym dniu przede wszystkim scholę i LSO na wieczorną Mszę św. do kaplicy w Świnnej o godzinie 1700. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy scholę i LSO na wspólnotowe spotkanie w salce w Świnnej.

2. W czwartek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem dzień życia konsekrowanego. Podczas Mszy św. ma miejsce poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Msze święte o godzinie 700rano w Sanktuarium oraz o godzinie 1600 i 1700 w kaplicy w Świnnej.

3. W piątek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Na zakończenie Mszy św. udzielimy błogosławieństwa gardła za jego wstawiennictwem.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek prosimy Pana Boga o dar nowych powołań. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godzinie 700rano oraz 15 minut przed Mszą św. o godzinie 1700. W tym dniu udajemy się z Komunią św. do osób starszych i chorych.

5. Parafia w Świnnej zaprasza kandydatów do bierzmowania z naszej parafii, dnia 4 lutego (sobota), na tzw. dzień skupienia na godzinę 1330.

6. Zapraszamy na wyjazd na misterium męki Pańskiej. Dokonując zapisu prosimy, aby jednocześnie pokryć kwotę wyjazdu, czyli 70 złotych. Na chwilę obecną jest zapisanych 30 osób. Prosimy o podjęcie jak najszybszej decyzji w tym względzie. W przeciwnym razie, przy braku w najbliższym czasie liczby 50 osób, trzeba będzie dać ogłoszenie o wyjeździe na misterium również do sąsiedniej parafii w Świnnej.

7. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę. Pamiętamy o was w czasie nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: