Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna, rok A. – 23.04.2023 r.

1. Poprzez niedzielę biblijną, którą dzisiaj obchodzimy, Kościół zachęca nas wszystkich do osobistego czytania Pisma świętego w domu rodzinnym.

2. Jutro, 24 kwietnia, przypada pierwsze w tym roku kalendarzowym czuwanie maryjne. Oddajemy cześć Maryi – jako naszej Matce i Wspomożycielce. W tym dniu przypada jednocześnie uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Czuwanie rozpoczyna się nabożeństwem drogi krzyżowej na podejściu do Sanktuarium ok. godziny 1530. Nabożeństwo to poprowadzi grupa pielgrzymów z Żywca. Następnie w Sanktuarium o godzinie 1700nabożeństwo różańcowe wraz z odczytaniem próśb i podziękowań. Msza święta o godzinie 1800, której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Pyzik, salezjanin z Zabrza. O ile to możliwe, prosimy o przyozdobienie poszczególnych stacji drogi krzyżowej. Podczas czuwania wystąpi miejscowy zespół śpiewaczy z Przyłękowa. Serdecznie zapraszamy na czuwanie wszystkich parafian oraz okolicznych pielgrzymów. Ponadto zapraszamy do pomocy w liturgii LSO, scholę oraz mężczyzn do niesienia baldachimu. O ile dopisze pogoda, prosimy do niesienia feretronu i sztandaru Wspólnotę Bożego Miłosierdzia, Róże Różańcowe oraz koło Gospodyń Wiejskich.

3. We Wtorek, 25 kwietnia przypada święto św. Marka, ewangelisty.

4. W sobotę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

5. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, wspieramy ofiarą do puszek katolickie radio diecezjalne Anioł Beskidów.

6. W miarę możliwości prosimy, aby stopniowo regulować opłatę cmentarną na bieżący rok w wysokości 20 złotych.

7. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby wspólnoty parafialnej. Pamiętamy o was w czasie nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: