Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, rok B 24.03.2024 r.

1. Zapraszamy na godzinę 1530do kaplicy na nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym, następnie Msza święta.

2. Jutro, czyli 25 marca (poniedziałek) będzie jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej w kaplicy w Świnnej. Spowiedź od godziny 1500– 1630 oraz od 1700 – 1800. Będzie też spowiednik z zewnątrz.

3. Od tego tygodnia wieczorne Msze święte będą sprawowane o godzinie 1800. Od przyszłej niedzieli (niedziela Zmartwychwstania Pańskiego) Msze święte o godzinie 1600 będą odprawiane w Sanktuarium.

4. W Wielki Czwartek, 28 marca, wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium o godzinie 1800. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 2030.

5. W Wielki Piątek, 29 marca, adoracja przy Ciemnicy od godziny 830. Ceremonie wielkopiątkowe w kaplicy w Świnnej o godzinie 1600. Wcześniej o godzinie 1545, rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. W Sanktuarium o godzinie 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie o godzinie 1800liturgia Męki Pańskiej wraz z liturgią Słowa, adoracją Krzyża i Komunią Świętą. Indywidualna adoracja w tym dniu do godziny 2100. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas liturgii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczane na Grób Pański w Jerozolimie oraz pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

6. W Wielką Sobotę (30 marca) adoracja przy Grobie Pańskim od godziny 830. Poświęcenie pokarmów świątecznych w kaplicy w Świnnej o godzinie 930, 1000 i 1030. W Sanktuarium poświęcenie o godzinie 1440. Po poświęceniu pokarmów – nowenna do Bożego Miłosierdzia. Msza święta Wigilii Paschalnej o godzinie 1800. Przypominamy o przyniesieniu w tym dniu świec celem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

7. Bardzo prosimy wszystkich naszych parafian o indywidualną adorację przy Ciemnicy oraz przy Bożym Grobie. W tym celu proszę wyznaczyć sobie dowolny czas na osobistą modlitwę i adorację.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z soboty na niedzielę przypada zmiana czasu. Msza święta rezurekcyjna o godzinie 700 Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Jak co roku, prosimy strażaków do niesienia baldachimu, Róże Różańcowe, Kolo Gospodyń Wiejskich oraz góralki i górali w strojach regionalnych do niesienia feretronów, figury Zmartwychwstałego Pana, Krzyża i Paschału oraz sztandaru naszej parafii.

9. Są jeszcze do nabycia paschaliki – wielkopostne dzieło miłosierdzia. Z tego tytułu dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

10. Niech czekający nas czas Triduum Paschalnegobędzie dla nas sposobnością do refleksji nad tematem męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.


Podziel się tym wpisem: