Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

14 niedziela zwykła, rok A – 9.07.2023 r.

1. We wtorek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2. W środę, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

3. W czwartek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4. W sobotę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

5. Ponieważ ostatecznie dostaliśmy z firmy przewozowej nieco większy autobus na wyjazd do Sanktuarium w Czernej koło Krakowa, dlatego są jeszcze wolne miejsca. Jeśli ktoś jeszcze chciałby skorzystać z wyjazdu pielgrzymkowego, to serdecznie zapraszamy. Wyjazd do Czernej w najbliższą sobotę, 15 lipca o godzinie 800. Na drogę bierzemy ze sobą coś do jedzenia. Pierwszy przystanek przy sklepie w Przyłękowie. Koszt wyjazdu od jednej osoby wynosi 50 złotych.

6. Aby mieć pewność ciągłości intencji mszalnych odprawianych w Sanktuarium oraz w kaplicy, stale muszę mieć jakby w zapasie ok. 50 intencji. Pojawiają się bowiem czasem wolne Msze święte, czyli bez zamówionych przez parafian lub pielgrzymów intencji i wówczas wpisuję jako intencje te, które trzymam w tzw. zapasie, czyli na wypadek braku zamówienia przez wiernych intencji. Wszystkie jednak intencje za zmarłych są stopniowo na miejscu odprawiane, albo wysyłane do odprawienia na zewnątrz. W tym celu prowadzę specjalny (dodatkowy) skoroszyt z intencjami mszalnymi.

7. Trwają zapowiedziane wcześniej prace remontowe, związane także z ociepleniem plebanii.

8. W gablotce przed kościołem są umieszczone wybrane zdjęcia z tzw. Letniska dla dzieci. Jest ono też opisane w naszej gazetce parafialnej.

9. Polecamy Panu Bogu wszystkich przebywających na urlopach i wakacjach. Zawierzamy także Bożej Opatrzności tegoroczne plony ziemi. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze życia.


Podziel się tym wpisem: