Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Adwentu, rok B 17.12.2023 r.

1. Trzecia niedziela adwentu zwana jest również niedzielą Gaudete, czyli niedzielą rudości, ze względu na zbliżający się czas przyjścia Zbawiciela na ziemię.

2. To już ostatni tydzień Mszy świętych roratnich. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci. Msze święte roratnie są sprawowane od poniedziałku do soboty o godzinie 1700w kaplicy w Świnnej. W ostatni dzień rorat, czyli w sobotę 23 grudnia zostanie przez jedno dziecko wylosowana na stałe figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

3. Spowiedź w tym tygodniu w poniedziałek, 18 grudnia, od godziny 1630 w kaplicy. Zasadniczy dzień spowiedzi przedświątecznej będzie miał miejsce 20 grudnia (środa) w kaplicy w Świnnej od godziny 1400 – 1530 oraz od godziny 1600 – 1800. W tym dniu spowiadał będzie także ksiądz z zewnątrz. Natomiast 23 grudnia (sobota) odbywać się będzie spowiedź do południa i po południu w konkatedrze w Żywcu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii lub w kancelarii. Są również do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary za świece można składać do skarbonki w Sanktuarium oraz do skarbonki pod schodami w kaplicy. Bóg zapłać za składane z tego tytułu ofiary.

5. W dniach od 16 do 24 grudnia przypada Nowenna do Bożego Narodzenia.

6. W piątek, 22 grudnia, w kaplicy w Świnnej podczas Mszy świętej o godzinie 1700 będzie możliwość przyjęcia czyli zapalenia światełka betlejemskiego. Kto by z wiernych chciał zanieść do własnego domu światło betlejemskie, proszony jest o przyniesienie ze sobą świecy lub lampionu.

7. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, przeżywać będziemy wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze święte w tym dniu do południa o godzinie 800i 1100 w Sanktuarium oraz o godzinie 930 w kaplicy w Świnnej. Główna Msza święta pasterska w Sanktuarium o godzinie 2400, na której liturgię uświetni grupa śpiewacza Przyłękowianie. Po zakończonej pasterce możliwość podzielenia się opłatkiem oraz ciepła herbata przy ognisku. Dodatkowo Mszę świętą zwaną pasterką sprawować będziemy w kaplicy w Świnnej o godzinie 2200. Tam też zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia o godzinie 2150. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

8. Ubiegłej niedzieli zebrano do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie kwotę 674 złote. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

9. W miesiącach styczeń oraz luty jest dużo wolnych intencji zwłaszcza na tygodniu.

10. Wójt Gminy Świnna zaprasza na Wigilię organizowaną dla osób samotnie zamieszkałych na terenie naszej gminy – dnia 23 grudnia (sobota) o godzinie 1000 do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Świnnej.

11. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy jak co roku, wykonali z potrzeby serca piękne dekoracje bożonarodzeniowe w Sanktuarium oraz w kaplicy. Bóg wam zapłać!


Podziel się tym wpisem: