Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok B 26.05.2024 r.

  1. Dzisiaj o godzinie 1130nasza wspólnota parafialna przeżywa zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Na pozostałych Mszach Świętych o godzinie 800, 1000 oraz 1600 (w kaplicy) – formularz mszalny z dzisiejszej uroczystości ku czi Najświętszej Trójcy.
  2. W środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. W czwartek, 30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W ten dzień mamy okazję, aby złożyć świadectwo osobistej wiary oraz oddać cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Jak co roku, prosimy naszych parafian o przygotowanie czterech ołtarzy. Msza święta przy szkole podstawowej w Przyłękowie o godzinie 900. Z tego też miejsca wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarz pierwszy przy kapliczce obok p. Semla. Ołtarz drugi obok posesji p. Dudys. Ołtarz trzeci przy kapliczce, a obok przystanku u Pokusów. Ołtarz czwarty przy kaplicy w Świnnej. Na zakończenie procesji Msza święta około godziny 1100. W tym dniu będzie jeszcze Msza święta o godzinie 1600w Sanktuarium wraz z nabożeństwem majowym. Prosimy o wzajemną pomoc przy przygotowaniu poszczególnych ołtarzy. W miarę możliwości na trasie procesji przygotujmy dekoracje na własnych posesjach. Strażaków wraz z pocztem sztandarowym zapraszamy do niesienia baldachimu. Ponadto prosimy Górali i Góralki z Koła Gospodyń, Róże Różańcowe do niesienia feretronów i sztandaru parafii, dzieci rocznicowe i komunijne do sypania kwiatków. Do pomocy przy sprawowaniu liturgii prosimy scholę oraz ministrantów.
  4. W oktawie Bożego Ciała, w naszej parafii, odbywają się procesje eucharystyczne jedynie wówczas, kiedy wieczorna Msza święta jest sprawowana w Sanktuarium. Wyjątkowo 6 czerwca (czwartek) Msza święta wraz z procesją będzie sprawowana również w Sanktuarium. W tym dniu ma miejsce także poświęcenie wianków. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  5. W piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W ostatnim dniu maja – kończymy nabożeństwa majowe. Na ten dzień ks. bp. ordynariusz Roman Pindel udziela dyspensy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę, 1 czerwca, wyjeżdżamy autokarem do sanktuarium maryjnego do Lewoczy. Wjazd o godzinie 630 rano,spod posesji p. Dudys w Przyłękowie. Będziemy się zatrzymywać na przystankach autobusowych jadąc w kierunku Świnnej. Prosimy koniecznie zabrać ze sobą dowód osobisty oraz pewną kwotę pieniężną w euro.
  8. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przedstawiciele rady duszpasterskiej zbierać będą dobrowolne ofiary do puszek na rzecz mieszkańca Pewli Ślemieńskiej – Dawida – który w marcu br. uległ poważnemu wypadkowi. Zbierane pieniądze są potrzebne rodzinie na rehabilitację syna.
  9. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze życia!

Podziel się tym wpisem: