Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu, rok B 10.12.2023 r.

1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci na Msze święte roratnie, które są sprawowane od poniedziałku do soboty o godzinie 1700w kaplicy w Świnnej. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą podpisane serduszka z dobrymi postanowieniami. Każdego dnia dzieci losują drobne nagrody oraz figurkę Matki Bożej.

2. W środę, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. To również dzień modlitw za ofiary Stanu Wojennego.

3. W czwartek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W piątek, 15 grudnia, czcimy Boże Miłosierdzie, z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. W sobotę, 16 grudnia, możliwość spowiedzi w kaplicy od godziny 1630. Oczywiście będzie jeszcze sposobność do spowiedzi w tygodniu przed świętami.

6. Poświęcone ubiegłej niedzieli opłatki na stół wigilijny, można nabywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Są również do nabycia świece „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Bóg zapłać za ofiary składane za świece oraz za opłatki.

7. Według rozporządzenia naszej kurii biskupiej w tym roku wizyta duszpasterska, czyli kolęda ma się odbywać w formie tradycyjnej.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za udział w liturgii eucharystycznej. Pamiętajmy, że tylko poprzez osobistą obecność na Mszy świętej budujemy żywą wspólnotę Kościoła oraz wspólnotę naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: