Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu, rok B 3.12.2023 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godzinie 800oraz o godzinie 1100. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Już od jutra (poniedziałek) serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zawłaszcza dzieci na Msze święte roratnie, które będziemy odprawiać codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 1700w kaplicy w Świnnej. W miarę możliwości prosimy dzieci, aby przynosiły ze sobą lampiony oraz podpisane serduszka z dobrymi postanowieniami. Każdego dnia dzieci losować będą drobne nagrody oraz figurkę Matki Bożej.

3. Ponieważ dzieci losować będę nagrody w czasie Mszy świętych roratnich, dlatego w czasie adwentu nie losuje się nagród w czasie mszy niedzielnych.

4. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 800i 930 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabywać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Jak co roku są też rozprowadzane świece „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Ofiary za świece można składać w Sanktuarium do skarbonki z prośbami i podziękowaniami, natomiast w kaplicy w Świnnej do skarbonki pod schodami. Bóg zapłać za składane z tego tytułu ofiary.

5. W poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

6. W środę, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji. W tym dniu do scholi i LSO zawita na zakończenie Mszy świętej o godzinie 1700– święty Mikołaj. Gdyby ktoś z rodziców chciał sprawić radość swoim dzieciom, które nie należą do LSO ani do scholi, to może się też w tym dniu dołączyć do św. Mikołaja.

7. W czwartek – 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia serdecznie zapraszamy do kaplicy w Świnnej od godziny 1200do godziny 1300 na nabożeństwo „Godzina Łaski” wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Również 8 grudnia dzieci z klas trzecich w czasie Mszy świętej o godzinie 1700 otrzymają pamiątkowe medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. Jesteśmy w trakcie nowenny do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

9. Według rozporządzenia kurii biskupiej, w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

10. Serdecznie dziękujemy tym samym osobom co zwykle, za wykonane dekoracje adwentowe w Sanktuarium oraz w kaplicy w Świnnej.


Podziel się tym wpisem: