Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

11 niedziela zwykła, rok A – 18.06.2023 r.

1. W środę, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. W piątek, 23 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu szkoła podstawowa z Przyłękowa ma Mszę świętą na zakończenie roku o godzinie 900w naszym Sanktuarium. Z serca dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i katechetom za całoroczny wysiłek edukacyjny.

3. W piątek, 23 czerwca obchodzimy także Dzień Ojca. Polecamy Bożej Opatrzności wszystkich naszych żyjących ojców.

4. W sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada czuwanie maryjne z racji 24 dnia miesiąca, kiedy to przywołujemy postać Maryi jako naszej Wspomożycielki. Czuwanie poprowadzi ks. dziekan Stanisław Kozieł. Dlatego zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz okolicznych pielgrzymów do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie czuwania drogą krzyżową na podejściu do Sanktuarium ok. godziny 1700, którą poprowadzi ksiądz z konkatedry. Procesja eucharystyczna o godzinie 1800, a po jej zakończeniu Msza święta o godzinie 1900. Serdecznie zapraszamy LSO, scholę, mężczyzn do niesienia baldachimu, Wspólnotę Bożego Miłosierdzia, Róże Różańcowe, Koło Gospodyń do feretronu i sztandaru.

5. Ksiądz Janusz zaprasza dzieci od klasy 0 (sześć lat) do klasy VI szkoły podstawowej na trzy dni letniska od 26 do 28 czerwca (poniedziałek – środa). Początek zajęć o godzinie 900, a zakończenie o godzinie 1300. Każdego dnia w programie są przewidziane gry i zabawy oraz jeden posiłek dla dzieci. Spotkania na plebanii przy Sanktuarium. Jeśli ktoś z rodziców chce zapisać swoje dziecko, trzeba koniecznie pobrać kartę zgłoszeniową, a po wypełnieniu zwrócić. Karty są dostępne w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Janusza. Ostateczny termin zapisania dziecka do najbliższego piątku (23 czerwiec). Wszelkie wydatki z tym związane zostaną pokryte z pieniędzy parafialnych, dlatego całość letniska jest bezpłatna.

6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.

7. Do 31 lipca można się zapisać na pielgrzymkę na Jasną Górę. Dokładna informacja jest podana w gablotce przed Sanktuarium.

8. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze codziennego życia.


Podziel się tym wpisem: