Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rok A 26.11.2023 r.

1. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

2. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja, apostoła.

3. W tym tygodniu oddajemy część Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (pierwszy piątek) oraz Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsza sobota miesiąca). W pierwszy piątek do południa udajemy się z Komunią Świętą do osób starszych i chorych. Spowiedź w tym dniu 15 minut przed Mszą świętą poranną o godzinie 700w kaplicy oraz o godzinie 1630 w Sanktuarium. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy w Świnnej.

4. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

5. Na przyszły rok kalendarzowy większość intencji na każdą niedzielę jest już zajęta. Prosimy zatem, aby zamawiać intencje także na tygodniu.

6. Do 30 listopada włącznie (czwartek) zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Dzisiaj w kaplicy o godzinie 1530oraz na tygodniu o godzinie 1630. Natomiast wypominki roczne – od pierwszej niedzieli Adwentu.

7. Z tyłu kościoła (kaplicy) dostępne są świece Caritas Polska – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt pojedynczej świecy w hurcie kosztuje 9 złotych. Jeśli ktoś da choćby symboliczną złotówkę więcej, będziemy bardzo wdzięczni.

8. Na zakończenie każdej Mszy świętej odmawiamy dzisiaj Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Pamiętamy o was w modlitwie podczas Nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: