Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok A – 4.06.2023 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach świętych o godzinie 800i 1100 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W poniedziałek, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bogata liturgia Bożego Ciała to okazja do złożenia osobistego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Jak po inne lata prosimy parafian o wybudowanie czterech ołtarzy. Pierwszy u państwa Tyc (naprzeciwko państwa Sowa), drugi u państwa Regiec, trzeci na przystanku u Juraszów i czwarty przy kaplicy w Świnnej. Po materiały do wykorzystania na Boże Ciało można się też zgłosić na plebanię. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą na posesji obok państwa Tyc o godzinie 900. Na zakończenie procesji Msza święta w kaplicy około godziny 1100. Będzie jeszcze w tym dniu sprawowana Msza św. w Sanktuarium o godzinie 1600. Na trasie przemarszu procesji prosimy parafian o choćby symboliczną dekorację w oknach swoich domów.

4. Podczas procesji Bożego Ciała prosimy strażaków do niesienia baldachimu oraz pocztu sztandarowego. Górali i góralki z Przyłękowa i Świnnej w strojach regionalnych prosimy do niesienia feretronów. Róże różańcowe do sztandaru, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Do pomocy w sprawowanej liturgii prosimy LSO i scholę.

5. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będą procesje eucharystyczne tylko wtedy, kiedy Msza święta o godzinie 1800jest sprawowana w Sanktuarium. Wyjątkowo 15 czerwca (czwartek) Msza święta wraz z procesją, będzie sprawowana również w Sanktuarium, a na jej zakończenie, poświęcenie wianków.

6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.

7. Na piątek, 9 czerwca, ks. biskup ordynariusz udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą niedzielę, czyli 11 lipca, ofiara z tacy przeznaczona będzie na czekające nas w tym roku inwestycje.

9. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi i wspiera na drodze życia.


Podziel się tym wpisem: