Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna, rok A. – 14.05.2023 r.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje oraz za pracujących na roli, czyli tzw. dni krzyżowe. W czasie procesji dni krzyżowych modlimy się o jak najlepsze urodzaje. W poniedziałek spotykamy się przy kapliczce zmarłej Marii Prochownik o godzinie 1730 i idziemy do kaplicy w Świnnej, gdzie będzie sprawowana Msza święta. We wtorek spotykamy się o godzinie 1730 przy krzyżu obok państwa Regiec, następnie Msza święta w kaplicy. Natomiast w środę rozpoczynany dni krzyżowe przy Sanktuarium również o godzinie 1730. Po procesji wokół kościoła Msza święta. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy o dobre urodzaje.

2. We wtorek, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. W piątek, 19 maja, przypada dzień modlitw do miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę 21 maja o godzinie 1100 będzie miała miejsce uroczystość  Pierwszej Komunii świętej dla dzieci z klas trzecich. Spowiedź dla dzieci komunijnych oraz najbliższej rodziny 20 maja (sobota) o godzinie 900 w Sanktuarium.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa majowe.

6. Dziękujemy parafianom i pielgrzymom za wspólną modlitwę oraz za składane ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. Urząd Gminy Świnna przypomina, że odpady ulegające biodegradacji (tj. obierki ,odpadki z warzyw , trawy ,liście itp.) zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Świnna odbierane będą tylko i wyłącznie w pojemnikach koloru brązowego,natomiast nie będą odbierane w workach. W związku z powyższym proszę o nie wystawianie worków  z bioodpadami, gdyż nie będą  zabierane.


Podziel się tym wpisem: