Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

26 niedziela zwykła, rok A – 01.10.2023 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 800oraz o godzinie 1100 zmiana tajemnic żywego Różańca. Bardzo prosimy o solidność w modlitwie tych wiernych, którzy są zapisani do wspólnoty Żywego Różańca.

2. Od dnia jutrzejszego wieczorne Msze święte o godzinie 1700 aż do końca marca przyszłego roku.

3. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

4. W poniedziałek, 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

5. W środę, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

6. W czwartek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

7. W sobotę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu zapraszamy szczególnie dzieci z klasy trzeciej SP na Mszę świętą o godzinie 1700do kaplicy w Świnnej, w czasie której otrzymają pamiątkowe różańce święte. Po tej Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. W najbliższą niedzielę będziemy zbierać ostatnią w tym roku kalendarzowym składkę inwestycyjną na czekające nas remonty. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

9. W tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się zatem o dar nowych powołań w Kościele, uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek miesiąca udajemy się z Komunią świętą do osób starszych i chorych. Spowiedź w tym dniu 15 minut przed Mszą świętą poranną w kaplicy oraz 15 minut przed Mszą świętą w Sanktuarium o godzinie 1700.

10. W pierwszy piątek miesiąca, po wieczornej Mszy świętej w Sanktuarium, ks. Janusz zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie grupy biblijnej Qvo vadis.

11. Wraz z miesiącem październikiem rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godzinie 1630, a w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 1600. Wszystkim chętnym dzieciom zostaną rozdane kolorowe plansze, do których będzie można wklejać tzw. kontrolki, czyli poszczególne tajemnice różańcowe. Dzieci, które będą miały w jak największym stopniu zapełnione plansze, mogą liczyć na drobne nagrody na zakończenie nabożeństw. Msze święte w każdą niedzielę w miesiącu październiku będą sprawowanie w dalszym ciągu o godzinie 1600w Sanktuarium.

12. Dziękujemy młodej parze za ofiarowane kwiaty do kościoła. Wszystkim parafianom i pielgrzymom dziękujemy za budowanie wspólnoty wiary poprzez tak ważny udział w niedzielnej Eucharystii. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi!


Podziel się tym wpisem: