Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

24 niedziela zwykła, rok A – 17.09.2023 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tego tytułu ofiarą do puszek można wesprzeć Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  2. W poniedziałek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  3. W środę, 20 września – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich.
  4. W czwartek, 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W tym dniu ks. Janusz zaprasza scholę parafialną na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie po wieczornej Mszy świętej w kaplicy w Świnnej, około godziny 1830.
  5. W sobotę, 23 września – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  6. 22 września (piątek) zapraszamy w sposób szczególny dzieci klas trzecich SP wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 1800do naszego Sanktuarium. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę 24 września przywołujemy w liturgii postać Matki Bożej W.W. Z tego tytułu zapraszamy wszystkich parafian oraz pielgrzymów na ostatnie w tym roku kalendarzowym czuwanie maryjne. Rozpocznie się ono około godziny 1430drogą krzyżową na podejściu do Sanktuarium. O godzinie 1600 nabożeństwo eucharystyczne, a o godzinie 1700 Msza święta, którą poprowadzi ks. Marcin Mendrzak, wikariusz ze Sporysza. W czasie czuwania towarzyszyć nam będzie zespół muzyczny Przyłękowianie. Ponadto zapraszamy do pomocy LSO i scholę, mężczyzn do niesienia baldachimu, Koło Gospodyń Wiejskich, Róże Różańcowe, Wspólnotę Bożego Miłosierdzia do niesienia feretronu i sztandaru.
  8. Została założona księga mszalna na przyszły rok 2024. Jeśli ktoś z wiernych pragnie zamówić jakąś ważną intencję na nowy rok, to bardzo prosimy, aby zgłosić się do kancelarii parafialnej w poniedziałek, środę lub piątek, po wieczornej Mszy świętej, czyli w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
  9. Strażakom z naszej parafii gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w gminnych zawodach strażackich. Przy okazji życzymy zajęcia jak najlepszego miejsca na zawodach powiatowych.

Podziel się tym wpisem: