Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela zwykła, rok B 28.01.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.

2. W środę, 31 stycznia, przypada uroczystość św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzania Salezjańskiego. Z tej racji zapraszamy na wieczorną Mszą świętą o godzinie 1700 dzieci i młodzież, ministrantów oraz scholę. Po zakończeniu Mszy świętej w Sanktuarium, zapraszamy na krótkie spotkanie na plebanię.

3. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. o godzinie 700 w Sanktuarium oraz o godzinie 1600 i 1700 w kaplicy w Świnnej. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic, a tzw. taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu w Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłobków i choinek.

4. W sobotę, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Msza święta wraz z błogosławieństwem gardła.

5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek udajemy się z Komunią świętą do osób starszych i chorych. W tym dniu spowiedź przed Mszą świętą w Sanktuarium o godz. 700oraz przed Mszą św. o godz. 1600 i 1700 w kaplicy w Świnnej. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na misterium męki Pańskiej do Krakowa. Koszt wyjazdu wynosi 70 złotych. Serdecznie zapraszamy.

7. Jutro i pojutrze (29 i 30 styczeń) ks. Janusz zaprasza dzieci na dwa dni wspólnej zabawy przy Sanktuarium. Rozpoczęcie zajęć o godzinie 900, zakończenie o godzinie 1300. Ponieważ w planie przewidziane jest wejście na górę Kiczora, dlatego prosimy, aby dzieci miały odpowiedni ubiór.

8. W codziennej nowennie zawierzamy was wszystkich wstawiennictwu naszej Matki Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: