Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

23 niedziela zwykła, rok A – 10.09.2023 r.

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień wychowania. Modlimy się za dzieci, młodzież, wychowawców i katechetów szkolnych.

2. W środę, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

3. W czwartek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu nasza wspólnota parafialna obchodzi odpust w kaplicy w Świnnej. Msza odpustowa sprawowana za parafian o godzinie 1600w kaplicy. Po Mszy świętej około godziny 1645 wyruszymy spod mostku w Świnnej przeżywając nabożeństwo drogi krzyżowej. Zamierzamy dotrzeć w tym dniu do krzyża na górze Kiczora. W czasie nabożeństwa drogi krzyżowej modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie oraz w intencji dzieci i młodzieży, nauczycieli i katechetów, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. Niech udział w uroczystości odpustowej będzie naszym potwierdzeniem żywej wiary oraz szacunku wobec Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian! Na zakończenie drogi krzyżowej zapraszamy na gorącą herbatę i ciastko do salki przy Sanktuarium.

4. W piątek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu modlimy się także do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. W sobotę, 16 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

6. W przyszłą niedzielę, 17 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspierać będziemy w tym dniu Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

7. Na progu nowego roku szkolnego, zapraszamy parafian do wspólnoty modlitewnej Róż Różańcowych, biblijnej grupy Qvo vadis, natomiast dzieci ze szkoły podstawowej do LSO lub parafialnej scholi.

8. Wójt Gminy Świnna zaprasza dzisiaj na Gminne Zawody Pożarnicze, które odbędą się na boisku w Świnnej o godzinie 1400.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom dziękujemy za wspólną modlitwę i przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych życzmy wszelkiego dobra na nadchodzące dni.


Podziel się tym wpisem: