Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

7 niedziela zwykła, rok A. – 19.02.2023 r.

1. Rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zawierzamy dobremu Bogu wszystkie polskie rodziny prosząc o życie w trzeźwości.

2. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Według KPK wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia, w Środę Popielcową, obowiązuje post ścisły. Msza św. w tym dniu wraz z posypaniem głowy popiołem o godzinie 700w Sanktuarium oraz o godzinie 1600 i 1700 w kaplicy w Świnnej. Pierwsza Msza św. popołudniowa, sprawowana w kaplicy, będzie poprzedzona chwilą adoracji NS o godzinie 1530. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele charytatywne i jałmużnę wielkopostną.

3. W czasie Wielkiego Postu w każdy czwartek i piątek będziemy mieć możliwości uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1630. W czwartki nabożeństwo w kaplicy, w piątki w naszym Sanktuarium. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zamiast Godzinek o niepokalanym poczęciu NMP, śpiewać będziemy Gorzkie Żale przed poranną Mszą świętą o godzinie 800. Niemniej gorąco zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godzinie 1530 w kaplicy w Świnnej. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta bez kazania.

5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.

6. W najbliższy piątek, 24 lutego, w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, polecamy w modlitwie naród ukraiński. Decyzją Komisji Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę, 26 lutego, należy zebrać ofiarę do puszek i wpłacić na potrzeby Ukrainy do Caritasu z siedzibą w Bielsku-Białej.

7. Zachęcamy wszystkich wiernych do jak najlepszego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Jego centralnym punktem będą tegoroczne misje święte. Wszystkim obecnym na liturgii z serca dziękujemy za wspólną modlitwę.


Podziel się tym wpisem: