Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

32 niedziela zwykła, rok A 12.11.2023 r.

  1. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o prześladowanych chrześcijan na całym świecie, a zwłaszcza w krajach muzułmańskich.
  2. W poniedziałek, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  3. W czwartek, 9 listopada – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu.
  4. W piątek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
  5. W sobotę, 18 listopada – wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest ona patronką tej części młodzieży, która podejmuje życie w czystości.
  6. Na przyszły rok kalendarzowy większość z przypadających niedziel ma już zajęte intencje mszalne. Dlatego polecamy się, aby zamawiać intencje także w ciągu tygodnia.
  7. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Różaniec w ich intencji w każdą niedzielę w kaplicy o godzinie 1530, natomiast w ciągu tygodnia o godzinie 1630i bezpośrednio po nim Msza święta.
  8. Powoli dobiega końca rok liturgiczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za udział w Eucharystii, a jednocześnie zapewniamy o pamięci modlitewnej w czasie Nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Podziel się tym wpisem: