Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu rok A. – 4.12.2022 r.

1. Po Mszy świętej o godzinie 800i 1100 zmiana tajemnic żywego różańca. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci, na Msze święte roratnie, które są odprawiane w czasie Adwentu, w kaplicy w Świnnej, od poniedziałku do soboty – o godzinie 1700. Dzieci prosimy, aby przynosiły ze sobą podpisane serduszka z dobrymi postanowieniami. Każdego dnia są losowane drobne nagrody oraz figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

3. We wtorek, 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. roratnią LSO oraz scholę. Po Mszy świętej ministranci oraz schola otrzymają paczki od św. Mikołaja. Gdyby ktoś np. z rodziców chciał dodatkowo obdarzyć swoje dzieci paczką od św. Mikołaja, to można taką paczkę przygotować, podpisać i przynieść na miejsce.

4. Poświęcone ubiegłej niedzieli opłatki na stół wigilijny, można nabywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Są również do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary za świece można składać w Sanktuarium do skarbonki z prośbami i podziękowaniami, natomiast w kaplicy w Świnnej do skarbonki pod schodami.

5. W środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

6. Jesteśmy w trakcie Nowenny ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

7. W czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niekopalnego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy dodatkowo wszystkich parafian do kaplicy w Świnnej, od godziny 1200do 1300, na modlitewne czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, na tzw. Godzinę Łaski Bożej.

8. W sobotę, 10 grudnia, w czasie wieczornej Mszy świętej o godzinie 1700w kaplicy w Świnnej, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymają pamiątkowe medaliki. Po zakończonej Eucharystii krótkie spotkanie z rodzicami.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. + Franciszek Cader.

10. Ofiarą składaną do puszek wspieramy dzisiaj po każdej Mszy świętej Kościół na Wschodzie.


Podziel się tym wpisem: