Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

1 niedziela Wielkiego Postu, rok A. – 26.02.2023 r.

1. Środą popielcową rozpoczęliśmy w liturgii czas Wielkiego Postu. W każdą niedzielę zapraszamy do kaplicy w Świnnej na nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godzinie 1530 . Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.

2. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek, aby w ten sposób wspierać materialnie naród ukraiński w czasie walki o niepodległość swojego państwa.

3. Na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji zebrano kwotę 1956 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary!

4. W sobotę, 4 marca, obchodzimy w Kościele święto św. Kazimierza, królewicza.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Z racji pierwszego piątku miesiąca udajemy się do osób starszych i chorych z Komunią świętą. Możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej 15 minut przed poranną Mszą św. w kaplicy oraz 15 minut przed Mszą św. o godzinie 1700 w Sanktuarium. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic żywego różańca w kaplicy w Świnnej.

6. Aby jak najlepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zapraszamy w każdy czwartek i piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 1630. W czwartki nabożeństwo w kaplicy, w piątki w Sanktuarium.

7. Serdecznie dziękujemy za przemawiające do naszego umysłu i serca dekoracje przygotowane w Sanktuarium jak i w kaplicy w Świnnej.

8. W przyszłą niedzielę, 5 marca, po każdej Mszy świętej, zbierać będziemy ofiary do puszek wspierając w ten sposób najbiedniejsze kraje Afryki, a zwłaszcza dzieci tam mieszkające.

9. Zachęcamy was wszystkich do pochylenia się nad tajemnicą krzyża i zbawczej męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Pomogą nam w tym misje święte, które będziemy przeżywać w tym roku od 23 do 26 marca. Wszystkim obecnym na liturgii z serca dziękujemy za wspólną modlitwę.


Podziel się tym wpisem: