Wyniki wyszukiwania dla:

CZUWANIE KU CZCI MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH – Kwiecień 2024

 

„O Ty, której obraz widać w każdej polskiej chacie

I w kościele i w sklepiku i w pysznej komnacie,

W ręku tego co umiera. Nad kołyską dzieci…

(…) W którą wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy !”

fragm. wiersza Jana Lechonia

Za nami pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne. Mimo niesprzyjającej pogody parafianie i pielgrzymi nie zawiedli, gromadząc się u stóp naszej Przyłękowskiej Pani. Po zimowej przerwie znowu możemy oddawać cześć Matce naszego Pana, dziękując jej za okazane łaski, zanosząc równocześnie do Niej prośby i błagania o wstawiennictwo u Syna w naszych trudnych sprawach.

Środową uroczystość poprowadził zaproszony przez ks proboszcza, ks dyrektor Wspólnoty Teologicznej w Seminarium Salezjańskim w Krakowie, ks Adam Paszek. Towarzyszyli mu dwaj klerycy, którzy przygotowują się do święceń. Jeden z nich pochodzący z Zambii, pomagał ks Paszkowi w czasie modlitwy różańcowej pochylić się nad brakiem powołań do życia zakonnego i konsekrowanego oraz do kapłaństwa. W rozważaniach Tajemnic Chwalebnych prosiliśmy Boga by, „wysyłał robotników na swoje żniwo” i o odwagę dla młodych ludzi, by otwierali się na głos Pana, wzywający ich do tej szczególnej służby w Kościele.

W czasie homilii ks Paszek przypomniał wiernym, że zgromadzili się w „Przyłękowskim wieczerniku”, by razem z Maryją wychwalać Pana. Bóg zawsze na pierwszym miejscu. Ale obok niego mamy potężną Orędowniczkę. Jezus stojącej pod krzyżem Matce oddał nas wszystkich, nasze serca należą do Niej. Maryja Wspomożycielka Wiernych pragnie naszego szczęścia na ziemi, ale przede wszystkim pragnie dla nas szczęścia wiecznego. Maryja wzywa nas, byśmy zawierzali Jej nasze, nawet najtrudniejsze sprawy, z Nią nigdy nie zgubimy drogi. A jeżeli upadniemy, oddalimy się od Boga, gdy przytłoczy nas ciężar grzechu – zwróćmy się do Matki, prośmy Ją o pomoc i niezachwianie wierzmy, ze nigdy nie zostaniemy bez nadziei. Bo Ona kocha nas wszystkich.

Kończąc homilię ks Adam zachęcił nas byśmy starali się nawiązać jeszcze głębszą relację z Maryją, byśmy powiedzieli Jej dlaczego Ją kochamy.

Drogi bracie i droga siostro- spróbuj powiedzieć Matce: „Maryjo Kocham Cię dlatego, że …”

O oprawę muzyczną Mszy Św. zadbała grupa śpiewacza „Przyłękowianie” wraz z towarzyszącą jej kapelą. Ks. proboszcz Janusz Goraj podziękował wszystkim uczestnikom czuwania: przybyłym księżom i klerykom, parafianom i pielgrzymom, Zespołowi Śpiewaczemu, kapeli, Wspólnotom religijnym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się by nasze parafialne czuwanie miało taki uroczysty i piękny przebieg. Jednocześnie zaprosił zgromadzonych na następne czuwanie w maju oraz na Odpust Parafialny w dniu 26 maja.

 

 

 

 


Podziel się tym wpisem: