Wyniki wyszukiwania dla:

Boże Ciało 2023

Boże Ciało, które wypadło 8 czerwca, to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem obchodów jest procesja eucharystyczna ulicami miasta. Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten sakrament, a także przebłaganie go za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość ludzką oraz bluźnierstwa niewiernych. Od czasów reformacji, która zakwestionowała obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, procesje Bożego Ciała stały się manifestacją wiary. Na czele procesji niesiona jest zawsze monstrancja z Najświętszym Sakramentem.
Procesja z monstrancją zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach. Ołtarzy jest tyle, ilu było ewangelistów. Na każdym przystanku czytane są fragmenty z jednej Ewangelii, a więc po kolei – Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Kto spożywa Moje Ciało ma I wiecz”
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i dirndl
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i dirndl

Podziel się tym wpisem: