Wyniki wyszukiwania dla:

Wizytacja kanoniczna Biskupa

Dnia 13 marca, w naszej parafii zawitał Biskup Roman Pindlel, którego powitali przedstawiciele Rady Parafialnej na Mszy Św. o godzinie ósmej. Ksiądz Biskup Ordynariusz przewodniczył Mszy Świętej w Sanktuarium o godzinie jedensatej.

Na początku Mszy Świętej zainicjował błogosławieństwo, a nawet trzy. Polegało to na tym, że najpierw członkowie rodzin musieli się zgromadzić blisko siebie, nawet ministranci i członkowie scholii mieli podejść do rodziców. Następnie został odmówiony akt powierzenia dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi Panny, po którym rodzice znakiem Krzyża Świętego naznaczali czoła swoich dzieci, błogosławiąc im w ten sposób. Teksty modlitw zostały rozdane wiernym jeszcze przed Mszą Świętą. Potem dzieci odmówiły modlitwę za rodziców i też uczyniły znak Krzyża Świętego na ich czołach. Na końcu małżonkowie odmówili modlitwę i pobłogosławili się wzajemnie. Było to wszystko bardzo wzruszające.

W czasie kazania Biskup Roman mówił o trzech słowach. Takich prostych i zwyczajnych a uniwersalnych w życiu rodzinnym jak i społecznym. Te słowa to: proszę, przepraszam, dziękuję. Pięknie się wpisują w dobre relacje międzyludzkie, a także w relację człowieka z Bogiem. Na koniec Mszy Świętej Ksiądz Biskup zauważył, że jesteśmy szczęściarzami, że mamy Kościół podniesiony do rangi Sanktuarium i że jeszcze wiele rzeczy dobrych można by zdziałać w naszej Parafii. Po Mszy Świętej nastąpiło błogosławieństwo wiernych przez Biskupa Ordynariusza, a kto chciał mógł sobie z Nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.


Podziel się tym wpisem: