Wyniki wyszukiwania dla:

Historyczne Boże Ciało w Przyłękowie_2021 r.

Tegoroczne Boże Ciało przejdzie do historii

W czwartek, 3 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkaliśmy się wszyscy na uroczystej Mszy Św. polowej u Przyłekowskiej Pani, którą sprawował ks. Janusz Goraj.

Eucharystia była naszą gorliwą prośbą do Boga o zdrowie, błog. Boże i zachowanie od nieszczęść i dobre urodzaje w naszej parafii. Podczas kazania usłyszeliśmy, że powinniśmy dawać siebie innym. Każdy człowiek ma w sobie jakąś wartość, którą może służyć Bogu i drugiemu człowiekowi. Posiadamy talenty, których nie należy zakopywać a pomnażać każdego dnia w relacji z bliźnimi. Po Mszy Św. zaczęliśmy się przygotowywać do procesji eucharystycznej, która była w naszej parafii wydarzeniem historycznym. Jeszcze żaden kapłan nie zaprosił nas na taką procesję… a ks. prob. Krzysztof Pilarz podjął wyzwanie, które chodziło mu po głowie od paru lat. Trasa naszej procesji rozpoczęła się przy Sanktuarium a zakończyła w Kaplicy w Świnnej. Po drodze zatrzymaliśmy się przy I ołtarzu na placyku między 10 a 9 stacją Drogi Krzyżowej, II ołtarz miał miejsce przy 3 stacji, a III ołtarz przy kapliczce MB Niepokalanej u Pokusów. Zakończenie procesji i zarazem IV ołtarz był przy Kaplicy, gdzie po błogosławieństwie Bożym i uroczystym hymnie Te Deum została odprawiona przez ks. prob. Krzysztofa cicha Msza Św.

Pan Bóg nie został obojętny na nasze prośby i zesłał nam przepiękną pogodę. Niech ta procesja i każde nawet najmniejsze zaangażowanie w to, wydarzenie, które miało miejsce będzie naszą wdzięcznością oraz pobożnym wyrazem wiary w obecność Jezusa w prawdziwym Ciele i prawdziwej Jego Krwi.

Serdeczne podziękowania…

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie: za zaangażowanie i wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała; za sąsiedzką pomoc przy budowaniu ołtarzy, za dekoracje swoich posesji oraz za ofiary złożone na Msze Św.; za obecność Ochotniczej Straży Pożarnej z parafii, którzy byli ze swoim sztandarem i nieśli baldachim, a także kierowali ruchem; za obecność góralek i górali z Przyłękowa i ze Świnnej, którzy w pięknych regionalnych strojach stali ze sztandarem i nieśli feretrony; za dzieci, które sypały kwiaty, za asystę Wspólnoty Miłosierdzia Bożego oraz obecność naszego górnika z parafii – p. Andrzeja. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarz i scholi za wszystkie czynności liturgiczne i śpiew przy ołtarzach, p. Organiście, p. kościelnemu – Wojciechowi oraz p. Krzysztofowi i p. Michałowi za niesienie nagłośnienia. Na samym końcu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, tak licznie zgromadzonym na Mszy św. i procesji, którzy swoją obecnością dali świadectwo przynależność do Boga i głębokiej wiary w Niego. Bogu nich będą dzięki!

P.S. Podziękowania należą się ks. prob. Krzysztofowi za pomysł i organizację tego wydarzenia oraz ks. Januszowi za przewodniczenie naszym modlitwom.

Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami!

     


Podziel się tym wpisem: