Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość odpustowa u Przyłękowskiej Wspomożycielki_2021 r.

Nie tylko proś… ale przede wszystkim dziękuj!

W ostatnią niedzielę, 30 maja obchodziliśmy w naszej parafii zewnętrzną uroczystość odpustową. Uroczystość ta była połączona z jubileuszem 40-lecia święceń kapłańskich ks. Piotra Smolki SDB misjonarza z Ukrainy, który pracował w naszej parafii 30 lat temu. Tego dnia Msze św. zostały odprawione w Sanktuarium o 8:00, 10:00 oraz uroczysta suma o 11:30, podczas których Słowo Boże głosił dla nas ks. Jubilat.

Na sumie odpustowej naszym modlitwą przewodniczył ks. Piotr, który odprawiał w koncelebrze wraz z ks. Dariuszem Łodzianą. Nad całą uroczystością czuwał ks. prob. Krzysztof Pilarz, który zawsze troszczy się o nasze duchowe przeżycia, a także dba o całą organizację naszych modlitewnych spotkań. Ks. Jubilat w swoim kazaniu zwrócił naszą uwagę na sposób w jaki żyjemy. Zastanawialiśmy się wspólnie nad tym, co cieszy nas w naszym życiu, za co jesteśmy wdzięczni i ile czasu poświęcamy na modlitwę. W modlitwie ważna jest wdzięczność, a nie tylko prośba o łaski. Cuda zaczynają się, kiedy wierzymy w Boga bezgranicznie, cieszymy się każdą chwilą i jesteśmy wdzięczni za to, co mamy… Podzielił się z nami kawałkiem swojego życia na misji na Ukrainie, pokazując jak wygląda świat w miejscu, w którym toczy się wojna i giną ludzie. Eucharystia, Sakramenty Św. i modlitwa to nas uratuje!

Od niepamiętnych czasów, ze względu na deszcz nie udało nam się przejść w procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. Mogliśmy oddać hołd Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie podczas odśpiewania uroczystego Te Deum. Na zakończenie naszego odpustu ks. Krzysztof wyraził w paru zdaniach ogromną wdzięczność za tak liczną obecność. Podziękował księżom, scholii i LSO, orkiestrze z Trzebini, OSP z Sopotni Małej oraz Różom Różańcowym wraz ze swoimi sztandarami, góralkom i góralom z parafii w strojach regionalnych, Wspólnocie Miłosierdzia Bożego, dzieciom I- komunijnym, dzieciom, które miały sypać kwiaty, Paniom dekoratorkom za kompozycje kwiatowe, p. Krzysztofowi za porządki wokół świątyni, p. Kościelnemu Wojciechowi oraz p. Organiście Andrzejowi, a także strażakom z OSP Przyłęków za kierowanie ruchem.

Po podziękowaniach przyszła pora na życzenia dla ks. Piotra, które popłynęły od dzieci z parafii, LSO, wszystkich parafian oraz górali i góralek.

 

Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami


Podziel się tym wpisem: