Wyniki wyszukiwania dla:

I Komunia Św. u Przyłękowskiej Pani_2021 r.

Nie zapomnij o mnie – Jezus!

Po rocznym przygotowaniu i wspólnie spędzonym czasie na modlitwie i formacji, a także po przystąpieniu po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania ośmioro dzieci (troje z naszej parafii i pięcioro z sąsiednich miejscowości) przyjęło do swego serca po raz pierwszy Pana Jezusa pod postacią chleba i wina.

W niedziele, 23 maja w Uroczystość Zesłania Ducha św. przeżywaliśmy w naszej parafii dzień I Komunii św. Wymodlona pogoda umożliwiła dzieciom i ich gościom uczestniczyć w pięknej i bardzo pobożnej Mszy św. na zewnątrz. Zarówno Sanktuarium, jak i ołtarz polowy cieszył nasze oczy pięknymi i pełnymi gustu dekoracjami kwiatowymi i nie tylko. Eucharystia rozpoczęła się od powitania oraz błogosławieństwa dzieci przez matki, ojców oraz ks. prob. Krzysztofa Pilarz, który udzielił specjalnego błogosławieństwa MBWW, tego którego udzielał ks. Bosko swoim chłopcom w ważnych momentach ich życia. Mszy św. została sprawowana przez ks. Proboszcza przede wszystkim w intencji dzieci do I Komunii Św. a także ich rodziców i najbliższych. W trakcie krótkiego słowa skierowanego do dzieci ks. prob. Krzysztof opowiedział legendę… o niezapominajce – małej bohaterce tego kazania. To właśnie zasuszoną niezapominajkę otrzymały dzieci w postaci obrazka do książeczki, aby przypominać im o Panu Jezusie. „Tylko nie zapomnij o mnie” – powiedział kwiatuszek (który otworzył wejście do „skarbca”) do mędrca opuszczającego grotę z pełnymi rękami złota i kosztowności… jednak mędrzec zapomniał! Na zakończenie kazania ks. Krzysztof życzył dzieciom i ich rodzicom, aby każda niedziela ich życia była taka piękna – aby w każdą niedziele one wraz ze swoimi rodzicami zapraszali i gościli w swych sercach Pana Jezusa.

To był ich dzień, dlatego aktywnie uczestniczyły w czynnościach liturgicznych podczas sprawowanej ofiary. Mamy czytały czytania, dzieci modlitwę wiernych, śpiewały psalm oraz niosły w procesji dary ofiarne. Po m.in. odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i Modlitwie Pańskiej nastał moment, w którym przyszedł do ich serc Bóg pod postacią chleba i wina. Wzruszenie i radość malowało się na twarzach rodziców i gości, tak licznie zebranych na tej uroczystości. Na samym końcu Mszy św. popłynęły słowa wdzięczności do rodziców, rodziców chrzestnych, nauczycieli i księży, którzy pomogli im przygotować się oraz przeżyć jak najlepiej ten dzień.

Po odśpiewaniu pieśni „My chcemy Boga” ks. prob. Krzysztof poświęcił pamiątkowe obrazki, które rozdał dzieciom. Na zakończenie wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami

Św. Janie Bosko – módl się za nami

Św. Dominiku Savio – módl się za nami


Podziel się tym wpisem: