Wyniki wyszukiwania dla:

Dni Krzyżowe w Przyłękowie i w Świnnej_2021r.

Po górach, dolinach rozlega się dzwon…

Każdego roku w maju przeżywamy Dni Krzyżowe, podczas których prosimy Boga o pogodę, urodzaje, a także uchronienie nas od burz, gradobicia i kataklizmów, których pojawia się coraz więcej. W tym roku trzy dni modlitw o urodzaje wypadły dość wcześnie, bo rozpoczęliśmy je 10 maja a zakończyliśmy 12 maja uroczystą Mszą Św. na cmentarzu odprawioną przez ks. prob. Krzysztofa Pilarz.

Pierwszego dnia trasa przebiegała przez Przyłęków i swój koniec miała w kaplicy w Świnnej. Wyruszyliśmy od kapliczki u p. Prochownik i w asyście górala ze sztandarem i góralek w pięknych strojach przy głośnym śpiewie i wspólnej modlitwie wyruszyliśmy w drogę. Drugiego dnia przeszliśmy w procesji tym razem w towarzystwie sztandaru i pań w maryjnych chustach od krzyża obok pp. Regiec w Świnnej i również zakończyliśmy Mszą św. w kaplicy. W dwa pierwsze dni naszym procesją przewodniczył ks. Janusz Goraj, zatrzymywał się przy przydrożnych kapliczkach modląc się i błogosławiąc domostwa i pola. Wierni wspólnie z kapłanem modlili się m.in. za wstawiennictwem Litanii do Wszystkich Świętych oraz Litanii Loretańskiej. Ostatni dzień, który rozpoczęliśmy w Sanktuarium poprowadził ks. prob. Krzysztof. Przeszliśmy wokół kościoła zatrzymując się w poszczególnych miejscach oraz wyruszyliśmy na cmentarz z litaniami, modlitwami i błogosławieństwem pól. Na cmentarzu mogliśmy uczestniczyć we wspólnej Mszy św.

Na zakończenie ks. prob. Krzysztof podziękował wszystkim wiernym za obecność i wspólną modlitwę, za czynione wszelkie czynności liturgiczne, za służbę scholi oraz LSO, a także przesyłając serdeczne pozdrowienia wszystkim gromadzącym się przy przydrożnych kapliczkach oraz modlących się w swoich domach ze względu na stan zdrowia. Boże poświęcamy Ci! Naszą Ojczyznę, wioski i miasta! Nasze rodziny i nas samych! Boże błogosław nam i strzeż nas od złego!

 


Podziel się tym wpisem: