Wyniki wyszukiwania dla:

Zmartwychwstanie Pańskie w przyłękowskim Sanktuarium_2021 r.

Miłość przezwyciężyła Śmierć!

Po całym Wielkim Tygodniu i Triduum Paschalnym, które wspólnie przeżywaliśmy, nastał długo wyczekiwany dla wszystkich dzień. Dzień, w którym Jezus Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Uroczystą rezurekcję rozpoczęliśmy o godz. 7:00 w Bożym Grobie, po czym przeszliśmy w skromnej procesji eucharystycznej prosto do Sanktuarium. Celebransem, podczas tej pięknej i wyjątkowej w ciągu roku Eucharystii, był ks. prob. Krzysztof Pilarz – kustosz Sanktuarium. Słowo Boże wygłosił do nas ks. Janusz Goraj przybliżając nam scenę znalezienia pustego grobu… Chrystus żyje! Chrystus jest! W naszych radościach, w cierpieniach… wszędzie! – mówił kaznodzieja.

Na zakończenie ks. prob. Krzysztof złożył Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i Turystom najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy oraz podziękował wszystkim, którzy przez to Triduum Paschalne wykonywali jakiekolwiek czynności liturgiczne – niezawodnym ministrantom, lektorom, dziewczętom ze scholii, obecnym na procesji strażakom z OSP Przyłęków niosącym baldachim oraz Góralowi z parafii, który podążał z figurą Zmartwychwstałego. Podziękowania popłynęły do tych wszystkich, którzy brali udział w Triduum Paschalnym i w adoracjach, do tych, którzy przygotowali Ciemnice i Boży Grób, którzy porządkowali otoczenie wokół Sanktuarium oraz przygotowali kaplicę w Świnnej. Wybrzmiało „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na nasze świątynie, a szczególnie te w ostatnim czasie na kwiaty do Bożego Grobu.

Bądźmy wdzięczni Bogu za ten piękny i przepełniony modlitwą czas Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkanocnych. Chwała Panu – za wspólne spotkania na modlitwie!


Podziel się tym wpisem: