Wyniki wyszukiwania dla:

Wielki Piątek w przyłękowskim Sanktuarium_2021 r.

„Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie”

Z dniem kolejnym nadszedł Wielki Piątek. Dzień wyjątkowy. Dzień, w którym nie została odprawiona żadna Msza św. Dzień, w którym Chrystus oddał na krzyżu za każdego z nas swoje życie.

Od rana można było adorować Pana Jezusa w ciemnicy. Każdy mógł przyjść w dogodnej dla siebie porze, aby spotkać się z Jezusem sam na sam. Tego dnia nasze modlitwy rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, którą poprowadził ks. prob. Krzysztof Pilarz oraz rozpoczęliśmy nowennę, która przygotuje nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ceremonii wielkopiątkowej przewodniczył nasz gość – ks. Dariusz Łodziana, który był naszym przewodnikiem duchowym tego wieczora. Odczytał on wspólnie z p. kościelnym oraz naszymi lektorami Mękę Pańską oraz wygłosił do nas słowo Boże, podczas którego zastanowiliśmy się wspólnie jakimi jesteśmy uczniami Jezusa…

Po kazaniu miała miejsce uroczysta modlitwa wiernych, po której kapłan odsłonił krzyż. Przy śpiewie pieśni wielkopostnych każdy mógł, w bezpiecznych odległościach, podejść do krzyża i pozdrowić go głębokim ukłonem. Na zakończenie ceremonii w procesji przenieśliśmy Pana Jezusa do Bożego Grobu, w którym odśpiewaliśmy wszystkie części Gorzkich Żali.


Podziel się tym wpisem: