Wyniki wyszukiwania dla:

Wielki Czwartek w przyłękowskim Sanktuarium_2021 r.

Eucharystia źródłem życia wiecznego!

Pan Bóg łaskaw! Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności udało nam się w tym roku spotkać na wspólnej Mszy św. w Sanktuarium i rozpocząć Triduum Paschalne – święty czas, który bezpośrednio przygotuje nas na Zmartwychwstanie.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Każdy z nas mógłby zadać sobie pytanie jakby wyglądało nasze życie bez Eucharystii i świat bez kapłanów, ludzi o pięknym darze łączenia człowieka z Bogiem. Na początku liturgii przedstawiciele młodzieży złożyli życzenia kapłanom, którzy nam pasterzują, dziękując za ich posługę, Słowo Boże oraz udzielane nam święte sakramenty. Podczas kazania głoszonego przez ks. prob. Krzysztofa Pilarz usłyszeliśmy parę słów o pierwszym kapłanie – Jezusie Chrystusie oraz o pięknym darze sprawowania Mszy św, jaki pozostawił kapłanom. Z racji obostrzeń nie odbyła się ceremonia obmycia nóg apostołom, więc od razu przeszliśmy do modlitwy wiernych, zanosząc nasze prośby do dobrego Boga.

Na zakończenie Eucharystii przy śpiewie pieśni eucharystycznych kapłani ks. Krzysztof wraz z ks. Dariuszem Łodziana, przyjacielem naszego przyłękowskiego Sanktuarium, przenieśli Pana Jezusa do ciemnicy, przy której trwa adoracja w ciszy…


Podziel się tym wpisem: