Wyniki wyszukiwania dla:

Wielka Sobota w przyłękowskim Sanktuarium_2021 r.

Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki!

Za nami Miłość – Wielkiego Czwartku, Wiara – Wielkiego Piątku oraz dzisiaj Nadzieja, którą niesie nam Wielka Sobota. Podobnie, jak ubiegłego dnia mogliśmy od rana adorować Pana Jezusa w Bożym Grobie. W tym roku był to nie lada wyczyn, ze względu na bardzo szybko zmieniającą się pogodę… od lekko wyglądającego słońca po zamieć śnieżną. Dziękujemy wszystkim wytrwałym i odważnym za obecność na adoracji. Również w tym dniu mogliśmy poświęcić pokarmy zarówno w kaplicy, jak i w sanktuarium.

Ceremonią wielkosobotnim przewodniczył ks. Janusz Goraj, który przeprowadził nas przez Liturgię Światła, Liturgię Słowa, Liturgię Chrzcielną oraz Liturgię Eucharystyczną. W Liturgii Światła poświęciliśmy ogień i przygotowaliśmy paschał, który kapłan przeniósł do ołtarza,. Po krótkiej, ale uroczystej procesji z końca świątyni, nastąpiło uroczyste odśpiewanie Orędzia Wielkanocnego. W trakcie Liturgii Słowa wsłuchiwaliśmy się w słowa czytań, psalmów i specjalnych modlitw. Po kazaniu, które wygłosił ks. Janusz m.in. o odnowie naszej wiary odbyła się Liturgia Chrzcielna, a w niej błogosławieństwo wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ostatnia część naszych ceremonii wielkosobotnich, w których uczestniczyliśmy była Liturgia Eucharystyczna, sprawowana w koncelebrze przez ks. Janusza wraz z ks. Dariuszem Łodziana.

Na zakończenie naszego modlitewnego spotkania u stóp MBWW – Przyłekowskiej Pani, ks. Janusz podziękował wszystkim za udział w ceremonii oraz wszelkie wykonywane czynności liturgiczne, a także złożył życzenia świąteczne.


Podziel się tym wpisem: