Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Niedziela Męki Pańskiej

Niedziela, 28 marca jest Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. To właśnie ona rozpoczyna Wielki Tydzień – święty czas, który bezpośrednio doprowadzi nas do Świąt Wielkiej Nocy i Zmartwychwstania!

Na każdej Mszy św. miało miejsce poświęcenie palm oraz odczytanie, przez naszych niezawodnych lektorów wraz z kapłanami Ewangelii wg św. Marka o Męce i Śmierci Jezusa Chrystusa. Na sumie o godz. 11:00 z zachowaniem wszelkich środków ostrożności miało miejsce uroczyste poświęcenie palm oraz skromna procesja, w której przeszedł ks. prob. Krzysztof Pilarz wraz z asystą Liturgicznej Służby Ołtarza oraz scholii. Za nami Niedziela Palmowa, podczas której Jezus na osiołku wjeżdża do Jerozolimy. Przed nami Wielki Tydzień niech każdy dzień będzie dla nas wyjątkowy… przepełniony czasem na refleksję oraz na czynieniu dobra. W Wielki Poniedziałek wspólnie z Jezusem odwiedźmy Jego przyjaciół w Betanii, to właśnie wtedy Maria namaści Go „na dzień Jego pogrzebu”. W Wielki Wtorek będziemy mogli usłyszeć z ust Jezusa zapowiedź zdrady przez Judasza oraz zaparcie się przez Piotra. W Wielką Środę możemy być świadkami dobicia targu z arcykapłanami przez Judasz oraz wydania Jezusa za 30 srebrników. W Wielki Czwartek będziemy mogli wspólnie z Jezusem zasiąść do Ostatniej Wieczerzy, być podczas ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa, a także modlić się wspólnie z Jezusem w Ogrojcu i widzieć Jego pojmanie. W Wielki Piątek przejdziemy z Jezusem drogę na Golgotę, dzieląc Jego ból i cierpienie, doświadczymy odejścia Jezusa do domu Ojca oraz złożymy Go w grobie. W Wielką Sobotę Jezus zstępuję do Otchłani, podczas kiedy my – gorliwie modlimy się i wyczekujemy Jego Zmartwychwstania. W Wielką Noc z triumfem i radością głośno zawołamy „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”

Dobrze wykorzystajmy ten czas. Niech ten tydzień będzie inny – różniący się od pozostałych. Poświęćmy chwilę w ciągu dnia dla Jezusa, który to umarł na krzyżu dla naszego zbawienia!


Podziel się tym wpisem: