Wyniki wyszukiwania dla:

Kaplica w Świnnej nie do poznania!

Mamy nowe ławki… 

Jesienią można było usłyszeć gdzieniegdzie z ust ks. prob. Krzysztofa Pilarz, wydawałoby się odległe plany, – „Przydałyby się nowe ławki w kaplicy…”, „Może damy inaczej obrazy, żeby w przyszłości móc zamontować telewizor, który posłuży do wyświetlania pieśni…”, mawiał z uśmiechem. Jednak w naszej parafii tak już jest, że od słów bardzo szybko przechodzi się do działania.

Mamy nowe ławki. Do tego celu zostały wykorzystane, trzy lata wcześniej zebrane wiatrołomy z lasu kościelnego i przetarte na deski, a następnie przewiezione do naszego parafianina p. Jana Mrowca – stolarza, który wraz z pomocą p. Antoniego Dudys zrobili dla nas piękne, solidne i wygodne ławki z oparciami oraz klęczniki, co by modliło nam się lepiej. Zmotywowani nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi dołożyli wszelkich starań, aby zdążyć na czas. I zdążyli, 24 marca ławki były w kaplicy… dla nas to szczególny dzień, bo miesięczne wspomnienie MB Wspomożycielki, która na pewno towarzyszyła przy pracach. Możemy śmiało powiedzieć, że spisali się na medal. Dzięki pomysłodawcy ławek – ks. Krzysztofowi oraz dwóm wykonawcom – p. Janowi i Antoniemu nasza świątynia zmieniła się nie do poznania, za co im bardzo dziękujemy. Podziękowania należą się również p. Krzysztofowi Bodzek, który wspierał cały pomysł oraz pomagał w przewożeniu ławek.

Nasza kaplica nabrała elegancji oraz stała się bardziej przestrzenna. Drewniana boazeria, konfesjonał oraz rzeźbione stacje drogi krzyżowej, a teraz drewniane ławki przepięknie się do siebie dopasowały tworząc inny niż dotąd klimat w naszej kaplicy…

Do zobaczenia w naszej pięknej i nowej kaplicy!

P.S. Telewizor do wyświetlania pieśni pojawi się z dnia na dzień…

Foto: ks. Krzysztof Pilarz SDB


Podziel się tym wpisem: