Wyniki wyszukiwania dla:

Święte rekolekcje w parafii

Czas parafialnych rekolekcji…

W tym roku udało się! Pomimo pandemii z zachowaniem wszelkich środków ostrożności mogliśmy przeżyć owocny czas parafialnych rekolekcji. Od czwartku, 18 marca do niedzieli, 21 marca gościliśmy w przyłękowskim Sanktuarium oraz w kaplicy w Świnnej ks. dyr Kazimierza Chechelskiego SDB z Zabrza. Przez te cztery dni wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże oraz nauki, jakże życiowe i aktualne w obecnym czasie.

W czwartek zastanawialiśmy się nad tym, jaka jest nasza Wiara. Jaki jest Bóg w naszych oczach… jakie możemy napotkać zagrożenia Wiary oraz jak sobie z nimi radzić. Każdy mógł zadać sobie pytanie: Czy nie staram się wykreować „swojego” Boga na własny obraz i podobieństwo? Zwracaliśmy uwagę na skutki jakie może spowodować takie postępowanie…

W piątek rozważaliśmy tajemnicę naszej grzeszności. Czym jest ten grzech i jak sobie z nim radzić. Jak go wyznać i gdzie szukać pocieszenia i ratunku. Znów każdy z nas mógł zapytać siebie: Czy wyznawanie grzechów mnie boli, czy może jest okazją do chluby? Po wieczornej Eucharystii w kaplicy udaliśmy się pod pierwszą stację na podejściu do Sanktuarium, gdzie przeszliśmy wiosenną Drogę Krzyżową z rozważaniami oraz pieśniami wielkopostnymi. W piątek do południa ks. Kazimierz spotkał się również z naszymi chorymi z parafii, podczas specjalnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji oraz nabożeństwa z błog. lourdzkim. Wspólnie pochylili się nad tematyką cierpienia i ofiarowania go w różnych intencjach.

Sobota była dniem Sakramentu Pokuty i Pojednania. Tego dnia było wiele możliwości do wyznania swoich grzech oraz pojednania się z Bogiem. Podczas kazania poddaliśmy refleksji Kościół Święty. Staraliśmy się zrozumieć co to oznacza, że jest „jeden, święty, powszechny i apostolski”…oraz jaką rolę odgrywa w nim Duch Św., bez którego Kościół pewno by już nie istniał.

W niedzielę miało miejsce ostatnie nasze spotkanie rekolekcyjne i odkrywanie daru Eucharystii. Czym powinna być dla nas Msza św. i jak zapraszać do swojego życia Jezusa, żeby w nim był i działał.

Radą i zarazem odpowiedzią na wszystkie zadawane prze te dni pytania było… PISMO ŚWIĘTE! To właśnie na kartach tej księgi znajdziemy sens naszego życia oraz zrozumiemy Boga. Pomimo, że nie wszystko będzie zrozumiałe od razu, to nasza wiara z dnia na dzień będzie inna, a relacja z Bogiem piękniejsza i prawdziwa.

W niedzielę na każdej Mszy św., a szczególnie na sumie – z pięknymi kwiatami popłynęły podziękowania dla ks. Kazimierza za wygłoszenie w naszej parafii świętych rekolekcji, a przede wszystkim za Słowo Boże i wspólną modlitwę z nami i za nas, życząc by Maryja Przyłękowska Pani wyprasza mu potrzebne łaski w bezpośredniej pracy z młodzieżą w naszej Salezjańskiej Szkole w Zabrzu.


Podziel się tym wpisem: