Wyniki wyszukiwania dla:

Przyłękowska Wspomożycielka i Jezus Miłosierny

Mamy piękne chusty…

            Od kilku lat, oprócz rozmodlonych Róż Różańcowych, istnieje w naszej parafii pewna wspólnota, której misją a zarazem dumą jest opieka nad stacjami drogi krzyżowej przy podejściu do Sanktuarium…mowa o rodzinach, które tworzą Wspólnotę Miłosierdzia Bożego. Dbają oni o ład i porządek przy swojej stacji: koszą, plewią i podlewają, robią małe dekoracje kwiatowe oraz starają się, aby zawsze paliło się przy niej chociaż jedno małe światełko. Grupa ta jest zawsze zwarta i gotowa na modlitwę i braterską pomoc. Biorą aktywny udział w sezonowych drogach krzyżowych, poprzez czytanie rozważań i głośny śpiew, na które wraz z ks. prob. Krzysztofem zapraszają wszystkich parafian, a także pielgrzymów, turystów i gości. Zawsze można na nich liczyć również podczas kościelnych świąt, parafialnych uroczystości oraz maryjnych czuwań. Panie z odwagą i uśmiechem niosą feretrony…

Od pewnego czasu  ks. Proboszczowi, a także członkiniom wspólnoty chodził po głowie pomysł, aby powstało „coś”, co będzie świadczyło o przynależności do grupy parafialnej opartej na modlitwie i służbie Bogu. Ksiądz Krzysztof tak już ma, że z pomysłu bardzo szybko przechodzi do działania! Nie trzeba było długo czekać na… dwa rodzaje chust. Dziesięć z nich to chusty maryjne w kolorze delikatnego błękitu z wizerunkiem naszej Wspomożycielki i napisem „Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami”, a drugie dziesięć są jasno kremowe z popiersiem Jezusa Miłosiernego, nad którym widniej napis „Wspólnota Miłosierdzia Bożego – Jezu ufam Tobie”. Chusty są wykonane z trwałego i przyjemnego w dotyku materiału, który nie wymaga pracowania, przez co umożliwia to zakładanie chust bez wcześniejszego przygotowania. Wystarczy zarzucić na ramiona, lekko związać z przodu, żeby na plecach pokazał się, w pełnej okazałości i wraz z napisem wizerunek czy to Przyłękowskiej Pani, czy też Jezusa Miłosiernego.

Mamy nadzieję, że pięknie wykonane oryginalne chusty posłużą nam podczas ważnych wydarzeń w naszej parafii, a Panie ze Wspólnoty Miłosierdzia Bożego i Róże Różańcowe będą z dumą i chęcią je nosiły.

 


Podziel się tym wpisem: