Wyniki wyszukiwania dla:

Msza św. dziękczynna – poświęcenie kostki wokół Sanktuarium /2019 r./

Msza św. dziękczynna…

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. mogliśmy uczestniczyć w Mszy św. dziękczynnej, podczas której dziękowaliśmy Bogu i Jego Matce Maryi za ukończone już dzieło, jakim było położenie kostki wokół Sanktuarium. Dzięki parafianom, gościom, turystom, pielgrzymom i anonimowym ofiarodawców – ludziom o dobrym sercu, mogliśmy wspólnymi siłami dokonać dzieła, które pozostanie w tym miejscu na lata, ciesząc nasze oczy, zapewniając wygodę oraz zdobiąc plac wokół Sanktuarium.

Na Mszy św. o godz. 11:00 zgromadziliśmy się wspólnie na placu przed Sanktuarium, aby modlić się, dziękować i poświęcić nowo położoną kostkę. Eucharystia została odprawiona przez ks. prob. Krzysztofa Pilarz, który modlił się za parafian, ks. Dariusz Łodziana, który na modlitwie pamiętał o gościach, pielgrzymach i anonimowych ofiarodawcach, którzy od 2016 r. są ofiarodawcami i dobroczyńcami naszego Sanktuarium, prosząc dla wszystkich o błog. Boże oraz opiekę i potrzebne łaski za przyczyną MBWW – Przyłękowskiej Pani oraz ks. Karol Nadratowski, który odprawiał Msze św. w intencji zamówionej wcześniej. W swoim kazaniu ks. prob. Krzysztof przywołał cytat z przeczytanej Ewangelii, do którego odniósł dalszą swoją wypowiedź, skłaniając nas do refleksji. „ Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, aby on już zapłonął”. Ogień to w Biblii symbol obecności i działania BOGA. Pan pragnie, abyśmy przyłączyli się do Niego, byśmy płonęli dla Niego, jak ogień – mówił ks. Krzysztof. Kto staje przed Chrystusem i Jego Kościołem musi się odpowiedzieć za Nim, albo przeciwko Niemu. Musimy opowiedzieć się radykalnie za Jezusem, tak jak święci, w których płonął ogień Chrystusa. To właśnie świętość polega na płonięciu ogniem dla Chrystusa i Świata. Jest za mało ognia, a za dużo lodu w ludzkich sercach. To wszystko zależy od nas, od sposobu w jaki przeżywamy naszą wiarę… to My. Albo rozpalamy ogień Chrystusa na ziemi, albo go gasimy. A Ty? Co robisz z Chrystusowym ogniem na co dzień w swoim życiu?

Przed błog. Bożym ks. prob. Krzysztof jeszcze raz podziękował i okazał wdzięczność wszystkim za każde dobre słowo, wszelką bezinteresowną pomoc oraz za ofiarność serca na nasze wspólne, piękne dzieło, które 13 sierpnia we wspomnienie MB Fatimskiej zostało ukończone. Bogu niech będą dzięki!

Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami


Podziel się tym wpisem: