Wyniki wyszukiwania dla:

Droga Krzyżowa z niespodziankami i zagadkami

W trakcie przygotowań do I Komunii Św.

W piątek, 12 marca dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymały swoje książeczki do modlenia się. Ks. prob. Krzysztof Pilarz zaprosił je na wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej do kaplicy w Świnnej, po którym miało miejsce rozdanie książeczek oraz „słówko”.

Dziewczęta i chłopcy wspólnie z ks. Krzysztofem poprowadziły nabożeństwo wielkopostne. Droga Krzyżowa miała swoją część atrakcyjną, szczególnie dla najmłodszych, ze względu na obecność czegoś namacalnego, a także na elementy niespodzianki czy zagadki. Dzieci po zapowiedzeniu stacji podchodziły do ołtarza niosąc… przedmiot – symbol, który dla ludzi wierzących ma głębsze przesłanie. Z czasem przed ołtarzem pojawił się sznur, krzyż, kompres, różaniec, serce, obraz twarzy Jezusa, plaster, chusteczka, bandaż, szkaplerz z czerwonej tkaniny, duży gwóźdź, biała tkanina oraz ciężki kamień. Zostały przeczytane także krótkie rozważania dające do myślenia nad sobą oraz własnym postępowaniem. Po Drodze Krzyżowej ks. Krzysztof poświęcił książeczki oraz wręczył dzieciom, przypominając o częstym zaglądaniu do nich. Podczas krótkiego „słówka” opowiedział dzieciom o „5 warunkach dobrej spowiedzi” oraz jak należy się spowiadać ze swoich grzechów i słabości. Zachęcał także do częstego korzystania ze swoich modlitewników, w których znajdą przeróżne modlitwy, litanie oraz pieśni…

Pod koniec spotkania ks. Krzysztof zaprosił dzieci wraz z rodzicami na kolejne spotkanie, które się odbędzie podczas czuwaniu ku czci MBWW w kwietniu. To właśnie na tym czuwaniu przedstawimy dzieci Matce Bożej oraz poprosimy o opiekę i łaskę dobrego przygotowania do sakramentu Pokuty i Pojednania oraz I Komunii św. Na zakończenie wszyscy pożegnali się z Panem Bogiem, krótką wspólną modlitwą.

         


Podziel się tym wpisem: