Wyniki wyszukiwania dla:

Boże Ciało u MBWW /2020 r./

Bądź, jak chleb!

W czwartek, 11 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Wygląd całej uroczystości stała jednak długo pod znakiem zapytania ze względu na panującą epidemię. Kilkanaście dni przed świętem ks. prob. Krzysztof otrzymał zalecenia od ks. bp Ordynariusza, z których wynikało, że procesje Bożego Ciała w naszej diecezji nie mogą odbyć się w terenie. Jednak dla naszej parafii nie był to „koniec świata”. Ks. Krzysztof szybko wpadł na pomysł, żeby procesję eucharystyczną zrealizować wokół Sanktuarium. Skromną a zarazem bardzo piękną.

Uroczysta Msza św. w intencji: o zdrowie, błog. Boże i zachowanie od nieszczęść i dobre urodzaje została odprawiona o godz. 9:00 przez ks. Krzysztofa na zewnątrz, przy ołtarzu polowym. W kazaniu głoszonym przez ks. proboszcza usłyszeliśmy, jak pięknym darem, jest możliwość przyjmowania Pana Jezusa do swoich serc. Jak ważna powinna być dla każdego wierzącego Eucharystia, której nie powinniśmy traktować, jako spotkanie towarzyskie czy rytuał religijny, podczas którego mają miejsce mechanicznie wypowiadane słowa, czy czynione gesty. Msza św. powinna być dla każdego osobistym spotkaniem z Bogiem wraz z odkrywaniem tajemnicy zbawienia. Po Mszy św. miała miejsce procesja do czterech ołtarzy wokół Sanktuarium. Pierwszy był przy kapliczce Jezusa Frasobliwego, drugi przy kaplicy MB Niepokalanej, trzeci na plebani i czwarty przy Krzyżu Misyjnym. Pan Jezus szedł w procesji w asyście licznie zgromadzonej Liturgicznej Służby Ołtarza, OSP ze sztandarem, góralek i górali ze sztandarem i feretronami, Wspólnoty Miłosierdzia Bożego, górnika oraz dzieci sypiących kwiaty. W trakcie przejścia między ołtarzami wierni okalali plac wokół Sanktuarium łącząc się na modlitwie i w śpiewie.

Pan Bóg łaskaw – dając nam piękną pogodę i możliwość wspólnej modlitwy na świeżym powietrzu. Te skromne i piękne, w tym roku uroczystości i czynności liturgiczne były naszym pobożnym wyrazem wiary w obecność Jezusa w prawdziwym Ciele i prawdziwej Jego Krwi.

Serdeczne podziękowania…

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie: za zaangażowanie i wszelką proponowaną pomoc w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała; za ofiary na kwiaty od mieszkańców Przyłękowa oraz przystrojenie nimi Sanktuarium przez nasze panie dekoratorki; za obecność Ochotniczej Straży Pożarnej z parafii, którzy byli ze swoim sztandarem i nieśli baldachim; za obecność góralek i górali, którzy w pięknych regionalnych strojach stali ze sztandarem i nieśli feretrony; za dzieci, które sypały kwiaty za asystę Wspólnoty Miłosierdzia Bożego oraz obecność naszego górnika z parafii – p. Andrzeja. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarz i scholii za wszystkie czynności liturgiczne, p. Organiście oraz p. kościelnemu – Wojciechowi. Na samym końcu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, tak licznie, zgromadzonym na Mszy św. i procesji, którzy swoją obecnością dali świadectwo przynależność do Boga i głębokiej wiary w Niego. Bogu nich będą dzięki!

Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami!

 


Podziel się tym wpisem: