Wyniki wyszukiwania dla:

Droga Krzyżowa z AKTORAMI

Droga Krzyżowa – jakiej jeszcze u nas nie było!

Jednym z punktów naszego planu rekolekcji była Droga Krzyżowa, która miała miejsce na podejściu do Sanktuarium 29 marca, w piątek po wieczornej Mszy św. i naukach rekolekcyjnych. Podczas tych rekolekcji w naszej parafii miała miejsce Droga Krzyżowa jakiej jeszcze nie było.

Ks. prob. Krzysztof wraz z dziećmi i młodzieżą z parafii umożliwili parafianom wzięcie udziału w inscenizacji, która przedstawiała Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Chrystusowi towarzyszyli źli i okrutni żołnierze, którzy szydzili, popychali i bluźnili, lud, który krzyczał i cieszył się z porażki jaką było dźwiganie krzyża oraz tłum pełen współczucia, który śpiewał żałobne pieśni. Jednak Jezus na swojej drodze nie był sam. Przy poszczególnych stacjach czekali na Niego. Czekała Matka, Szymon, który z początku się opierał, ale pomógł nieść krzyż, Weronika, która otarła Jezusowi twarz oraz płaczące niewiasty… Po ciężkiej drodze pełnej bólu i cierpienia nastał przez wszystkich oczekiwany moment – Zmartwychwstanie, a Jezus ukazał się nam jako Dobry Pasterz!

Żydowskie stroje, piękne gesty i zaangażowanie młodych ludzi pokazały, że pomimo iż jesteśmy małą parafią to wspólnymi siłami możemy zrobić wielkie rzeczy. Nikt się nie wstydził, nikt nie odmówił roli, a wręcz przeciwnie odczuwało się radość i dumę z możliwości uczestniczenia w takim wydarzeniu.

Pragniemy pogratulować, a zarazem podziękować za możliwość bycia świadkami tak pięknej i prawdziwej Pasji. Dziękujemy wszystkim „aktorom” z naszej parafii, bez których ta Droga Krzyżowa by się nie odbyła. Za odwagę, dobre chęci i wiarę w to, że się uda. Dziękujemy również ks. prob. Krzysztofowi za pomysł, za zaproszenie „aktorów” do współpracy oraz za organizację strojów i rekwizytów. Dzięki Wam mogliśmy głębiej przeżyć i doświadczyć tego, co Jezus wycierpiał w drodze na Golgotę.

 

 

       


Podziel się tym wpisem: