Wyniki wyszukiwania dla:

Dni Krzyżowe + przydrożne kapliczki

„Chwalcie łąki umajone…”

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest pogoda. Szczególnie cenią i kontrolują ją gospodarze, którzy jeszcze uprawiają ziemie. Oni dobrze wiedzą kiedy powinno świecić słońce, a kiedy padać deszcz. Pomimo licznych zmian związanych z przemysłem, handlem czy gospodarką, ludzi nadal cieszy fakt posadzenia / posiania i zebrania plonu.

Co roku w maju przeżywamy w naszej parafii Dni Krzyżowe. To właśnie w te trzy dni, podczas procesji po naszej parafii, liczna grupa wiernych modli się o pogodę, urodzaje, ale także o uchronienie nas od burz, gradobicia i kataklizmów, których pojawia się coraz więcej. Pierwszego dnia zgromadzimy się przy przydrożnej kapliczce u p. Prochownik w Przyłękowie, we wtorek pod krzyżem obok pp. Regiec w Świnnej, a ostatniego dnia w Sanktuarium. W ciągu dwóch pierwszych dni, z Litanią do Wszystkich Świętych oraz Litanią do Matki Bożej na ustach zmierzamy do Kaplicy w Świnnej, gdzie na zakończenie jest odprawiona Msza Św. Natomiast trzeciego dnia po wieczornej Mszy Św. procesja eucharystyczna odbywa się wokół Sanktuarium.

Modląc się o dobre urodzaje oraz zachowanie od klęsk żywiołowych, każdy mógł sobie przypomnieć, że wszystko co mamy pochodzi z rąk Boga. Wszystko co mamy jest darem, który powinniśmy dobrze spożytkować, ale także umieć się nim podzielić z drugim człowiekiem.

Maryjo Wspomożenie Wiernych – módl się za nami

   


Podziel się tym wpisem: