Wyniki wyszukiwania dla:

Patronka „parafialnej i rozśpiewanej rodziny”!

Coraz bliżej uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, którą będziemy obchodzić 31 stycznia, w niedzielę.

Z tej okazji 22 stycznia w dzień wspomnienia błog. Laury Vicuña, rozpoczęliśmy Nowennę ku czci ks. Bosko, która bezpośrednio przez 9 dni będzie przygotowywała nas do tej uroczystości. Z racji, że bł. Laura Vicuña jest patronką naszej parafialnej scholi nie mogło się obyć bez wspólnej Mszy św. z kolędowaniem oraz małego przyjęcia w Oratorium. Ks. prob. Krzysztof Pilarz opiekun naszych scholanek zaprosił je dzień później, 23 stycznia w sobotę na Msze św., którą sprawował w ich intencji: O zdrowie, bł. Bożę i opiekę MBWW i bł. Laury dla scholanek z parafii. Dziewczęta, aby okazać wdzięczność Bogu i swojej Patronce za bł. Boże oraz otrzymane łaski przygotowały skromną oprawę muzyczną. Wychwalały Pana głośnym i radosnym śpiewem kolęd oraz pastorałek. Przed wspólną Eucharystią miało miejsce integracyjne spotkanie przy pysznej pizzy, cieście, ciastkach i gorącej herbacie w Oratorium. Była chwila na podzielenie się refleksjami związanymi z przebytymi feriami zimowymi oraz powrotem do szkoły, a także na rozmowę o niedawno przeczytanych książkach czy zobaczonych filmach. Wszystkiemu towarzyszyła miła atmosfera, radony śmiech i brak skrępowania z racji, że w swoim towarzystwie czujemy się jak w rodzinie.

Z tej okazji pragniemy zaprosić do naszej „rozśpiewanej rodziny” wszystkie dziewczynki z parafii, które lubią śpiewać o Bogu i dla Boga. Z nami nie ma nudy – dużo się dzieje, a nasz ks. Opiekun ciągle zaskakuje nowymi pomysłami… Przyjdź, spróbuj i zostań z nami na dłużej! Nie wstydź się, bo nie ma ani czego, ani kogo!

Bł. Lauro – módl się za nami


Podziel się tym wpisem: