Wyniki wyszukiwania dla:

Msze św. „kolędowe”

W tym roku ze względu na pandemię nie mogła odbyć się tradycyjna wizyta duszpasterska - kolęda. W trosce o bezpieczeństwo kapłani nie mogli odwiedzić wiernych w ich domach, aby wspólnie z nimi się pomodlić, pobłogosławić dom i domowników oraz po prostu porozmawiać.

Zamiast tego księża zapraszali parafian przez 10 dni do kaplicy w Świnnej na Msze św. „kolędowe” w ich intencji. Na Eucharystie wierni przychodzili rejonami. Msze św. za parafian po lewej stronie sprawował ks. Janusz Goraj, a po prawej – ks. prob. Krzysztof Pilarz. Pierwsza z nich odbyła się 4 stycznia, a ostatnia 14 stycznia. Podczas modlitewnego spotkania wierni uczestniczyli w Eucharystii, wspólnie śpiewali kolędy oraz otrzymali kolędowe błogosławieństwo wraz z pamiątkami. W tym roku pamiątką z kolędy nie był tylko obrazek i kalendarzyk, jak to było w ubiegłym roku. Każdy przedstawiciel rodziny mógł zabrać do domu kopertę, w której znajdowały się podpisane przez kapłanów obrazki, kalendarzyki, na których widnieje krzyż i kapliczka Św. Huberta znajdująca się na Kiczorze oraz oryginalne foldery z krótką historią naszego sanktuarium oraz pięknymi fotografiami.

Taka forma kolędy była propozycją dla wiernych ceniących sobie błogosławieństwo domu w okresie Bożego Narodzenia. W Mszach św. uczestniczyło wielu wiernych za co bardzo dziękujemy. Składamy również serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary z tej okazji. Niech Bóg błogosławi wasze domy i rodziny, darzy zdrowiem bezpieczeństwem i wszelką pomyślnością. Szczęść Boże!


Podziel się tym wpisem: